آخرین خبر زنگنه از آتش سوزی در پالایشگاه تهران و تامین بنزین

به گزارش ایران عکس، وزیر نفت اظهار داشت با آتش سوزی تندگویان هیچ اخلالی در تامین فرآورده کشور ایجاد نمی گردد و ذخایر کافی نیز وجود دارد.

آخرین خبر زنگنه از آتش سوزی در پالایشگاه تهران و تامین بنزین

بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت گفت: حادثه آتش سوزی پالایشگاه نفت تهران تحت کنترل است و هیچ گونه اخلالی در فراوری فرآورده های پالایشی این مجموعه و کشور ایجاد نشده است.

به گزارش ایرنا، زنگنه شامگاه چهارشنبه (12 خردادماه) پس از حضور در محل حادثه آتش سوزی پالایشگاه تهران در این باره گفت: این حادثه مربوط به نشت دو مخزن بوده که نقشی در فرآیند فراوری نداشتند.

وی تاکید نمود: تصمیمی که همکاران، دوستان و متخصصان پس از برگزاری نشست های ستاد مدیریت بحران گرفتند، خنک کردن مخازن اطراف و صبوری برای اتمام هیدروکربور موجود است.

وزیر نفت با تاکید بر این که خوشبختانه هیچ نگرانی بر مبنای گزارش ها وجود ندارد، اضافه کرد: البته از آنجا که هیدروکربور سنگین هم در مخازن وجود دارد، به طور طبیعی دود زیادی فراوری می نماید، اما دود زیاد به این معنا نیست که اتفاق مهمی اتفاق افتاده است.

زنگنه توضیح داد: طبق قول مدیران، پالایشگاه از فردا فراوری را ازسر می گیرد.وی با اشاره به تخلیه هیدروکربور موجود در مخازن به منظور ایمنی بیشتر گفت: هیچ اخلالی در تامین فرآورده کشور ایجاد نمی گردد و ذخایر کافی نیز وجود دارد.به گفته زنگنه در فراوری انواع فرآورده پالایشگاه نیز اختلالی ایجاد نشده است.

ساعت 19 و 18 دقیقه عصر امروز، چهارشنبه (12 خردادماه) حادثه آتش سوزی وسیعی به دلیل نشتی یکی از مخازن ضایعات نفتی پالایشگاه تهران رخ داد که گروه های امدادی و آتش نشانی به منظور مهار و خاموش کردن آتش به سرعت وارد عمل شدند.آتش حادثه هم اکنون مهار شده است و کوشش ها برای خاموش کردن ادامه دارد و خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشته است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 20 تیر 1400 بروزرسانی: 20 تیر 1400 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1701

به "آخرین خبر زنگنه از آتش سوزی در پالایشگاه تهران و تامین بنزین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین خبر زنگنه از آتش سوزی در پالایشگاه تهران و تامین بنزین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید