آژیر قرمز 2020 برای ترامپ

به گزارش ایران عکس، سه شنبه شب در امریکا دموکرات ها با پیروزی در انتخابات ایالتی و فرمانداری های دو ایالت کلیدی ویرجینیا و کنتاکی و پیشتازی اولیه در بعضی ایالت های دیگر خواب را از چشمان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا و جمهوریخواهان گرفتند و این پیغام را به رئیس کاخ سفید و جمهوریخواهان دادند که با قطور شدن هر روزه پرونده استیضاح، محبوبیت ترامپ یک سال مانده به انتخابات ریاست جمهوری 2020 رو به افول است.

آژیر قرمز 2020 برای ترامپ

به گزارش سایت شبکه خبری سی ان ان، در انتخابات کنگره ایالتی ایالت ویرجینیا برای نخستین بار پس از بیش از دو دهه دموکرات ها توانستند پیروز شوند و به طور تمام و کمال اکثریت مجمع قانونگذاری کنگره ایالتی (مجلس نمایندگان ایالتی و سنای ایالتی) ویرجینیا را از آن خود نمایند. ویرجینیا جزو مناطقی است که آرای آن در انتخابات ریاست جمهوری و مشخص رئیس جمهوری بسیار اثر گذار است. از این رو، این پیروزی برای دموکرات ها بسیار خوشایند بود. الیزابت وارن، کاندیدای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2020 این پیروزی را تبریک گفت. تیم کاین دیگر سناتور دموکرات هم این انتخابات را یک انتخابات تاریخی نامید. در ایالت کنتاکی هم اندی بشیر، کاندیدای کرسی فرمانداری از حزب دموکرات توانست با کسب 49.2 درصد آرا از سد مت بوین، فرماندار جمهوریخواه این ایالت عبور کند و پیروز گردد. این در حالی است که ترامپ در جریان تور انتخاباتی خود به کنتاکی از مت بوین حمایت نموده بود.

دموکرات ها در انتخابات فرمانداری ایالت می سی سی پی هم طبق نتایج اولیه پیشتاز بودند اما در نهایت فرماندار جمهوریخواه پیروز شد. در ایالت نیوجرسی هم دموکرات ها پیروز شدند اما این نتیجه قابل انتظار بود زیرا نیوجرسی یکی از ایالت های متعلق به دموکرات ها است. برخلاف دموکرات ها که از نتایج انتخابات سه شنبه ابراز خرسندی می نمایند، بعضی از جمهوریخواهان این باخت ها را به عملکرد ترامپ در کاخ سفید نسبت می دهند و درباره انتخابات 2020 و وضعیت جمهوریخواهان در آن ابراز نگرانی می نمایند. آنتونی اسکراموچی، مدیر پیشین ارتباطات کاخ سفید در توئیتر نوشت، این انتخابات پیغام بزرگی مخابره کرد که سرانجام دوره ترامپ نزدیک است. جمهوریخواهان در سراسر کشور توجه نمایند. اگر می خواهید به سرنوشت مت بوین [فرماندار شکست خورده ایالت کنتاکی در انتخابات سه شنبه] گرفتار شوید، به پرستش فرقه ترامپ ادامه دهید.

تجدیدنظر ساندلند در اظهاراتش

یکی از موضوعاتی که در روزها و هفته های اخیر به محبوبیت ترامپ لطمه زده، پرونده استیضاح رئیس جمهوری است که هر روز قطورتر می گردد و در تازه ترین اتفاق هم گوردون ساندلند، سفیر امریکا در اتحادیه اروپا و از متحدان اصلی ترامپ روز سه شنبه در نامه ای به مجلس نمایندگان اظهارات قبلی خود را اصلاح کرد و گفت که به آندری یرماک، مشاور ارشد رئیس جمهوری اوکراین گفته است، تا زمانی که کی یف به صراحت اعلام نکند درباره فساد اقتصادی جو بایدن، رقیب دموکرات ترامپ و پسرش تحقیق می نماید، یاری نظامی واشنگتن به اوکراین ارائه نخواهد شد و رودی جولیانی، وکیل شخصی ترامپ زمینه ساز اعمال فشار چند ماهه بر اوکراین بود تا آن کشور تحقیقات ضدفساد را علیه بایدن ها شروع کند. این در حالی است که ترامپ همیشه چنین درخواستی از کی یف را رد می نماید. تجدیدنظر ساندلند در اظهاراتش، با واکنش کاخ سفید روبرو شد. استفانی گریشام، سخنگوی کاخ سفید مدعی شد، سفیر امریکا در اتحادیه اروپا هیچ منبع موثقی برای اثبات ادعاهای خود معرفی ننموده است.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 544

به "آژیر قرمز 2020 برای ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آژیر قرمز 2020 برای ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید