ارائه خدمات گواهی پرداخت حق بیمه کارگران ساختمانی سیستمی شد

به گزارش ایران عکس، با پیگیری اداره کل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه و همکاری سازمان فاوا شهرداری تهران، تبادل اطلاعات گواهی پرداخت حق بیمه موضوع قانون اصلاح ماده 5 قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی در تقاضا های صدور پروانه و گواهی؛ هوشمند (به صورت غیرحضوری) شد.

ارائه خدمات گواهی پرداخت حق بیمه کارگران ساختمانی سیستمی شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، با پیگیری و همت اداره کل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه و برگزاری جلسات متعدد کارشناسی و مدیریتی با حضور نمایندگان سازمان تأمین اجتماعی و شهرداری تهران، ارائه خدمات مربوط به گواهی پرداخت حق بیمه کارگران ساختمانی سیستمی شد.

بر این اساس به منظور جلوگیری از هرگونه دخل و تصرف در ارائه مدارک و جعل یا سوء استفاده احتمالی از اسناد مربوطه و همچنین گسترش خدمات الکترونیک با هدف تسهیل و تسریع در ارائه خدمات به شهروندان تهرانی، دستورالعمل مربوط به ارائه سیستمی خدمات اعلام عوارض و تأیید وصول فی مابین سازمان تأمین اجتماعی و شهرداری تهران، به مناطق 22 گانه ابلاغ شد.

بر مبنای این دستورالعمل؛ از ابتدای سال 1400، اعلام عوارض مشمول حق بیمه کارگران ساختمانی به صورت سیستمی و غیرحضوری انجام می شود، لذا ارائه نامه به صورت فیزیکی از سوی مودیان به سازمان مربوطه، از تاریخ مذکور فاقد موضوعیت است.

همچنین به منظور ایجاد ارتباط سیستمی کامل دو طرفه برای اعلام و وصول عوارض مشمول، ارائه خدمات مذکور از ابتدای خرداد ماه 1400، از طریق وب سرویس مربوطه در سامانه شهرسازی در قسمت مشخصات پرداخت عوارض تأمین اجتماعی قابل رویت است.

بر اساس گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، اعلام و وصول عوارض حق بیمه در درخواست صدور گواهی، جهت پرونده های مشمول، در دست اقدام می باشد که به محض راه اندازی اطلاع رسانی در این زمینه صورت خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 تیر 1400 بروزرسانی: 6 تیر 1400 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1676

به "ارائه خدمات گواهی پرداخت حق بیمه کارگران ساختمانی سیستمی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه خدمات گواهی پرداخت حق بیمه کارگران ساختمانی سیستمی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید