استیلی: تمام باشگاه ها وظیفه دارند بازیکنان خود را به تیم امید بدهند، خواستیم بازی ها تعطیل شود اما به نتیجه نرسیدیم

به گزارش ایران عکس، حمید استیل، سرمربی تیم فوتبال امید ایران تأکید کرد، طبق اساسنامه تمام باشگاه ها وظیفه دارند بازیکنان خود را در اختیار تیم امید قرار دهند.

استیلی: تمام باشگاه ها وظیفه دارند بازیکنان خود را به تیم امید بدهند، خواستیم بازی ها تعطیل شود اما به نتیجه نرسیدیم

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران, حمید استیلی در حاشیه تمرین امروز (دوشنبه) تیم فوتبال امید ایران, در جمع خبرنگاران گفت: از آقایان پروین، کلانی و زرینچه تشکر می کنم که حضورشان روحیه خوبی به بچه ها داد. از این افراد و سایر پیشکسوتانی که همیشه از ما حمایت می کنند، تشکر می کنم.

وی ادامه داد: کارمان را از شنبه شروع کردیم تا بازیکنان کنار هم باشند. با باشگاه ها تعامل کردیم تا بازیکنان را پس از هفته شانزدهم به ما بدهند. روز شنبه یک گروه از بازیکنان آمدند و امروز هم گروه دیگری به تمرینات اضافه شدند. این اولین تمرینی است که تمام بازیکنان در آن شرکت می کنند. امشب هم بازیکنان تیم هایی را که در لیگ برتر بازی می کنند، در اختیار باشگاه ها می گذاریم. ما کاری نمی توانیم انجام دهیم.

سرمربی تیم امید با بیان اینکه اکنون تمام تیم های آسیایی به اردو رفته اند، گفت: ما چند جلسه با سازمان لیگ برگزار کردیم که متأسفانه آنها هم نتوانستند بازی ها را عقب بیندازند. تا به امروز فقط یک بازیکن به ما اضافه نشده که مطابق اساسنامه با محرومیت روبرو شده است. هر باشگاهی به تیم امید بازیکن ندهد، بازیکن آن تیم نمی تواند بازی کند و احتمال محرومیتش وجود دارد.

استیلی درباره اینکه برخی بازیکنان تیم امید از جمله مهدی قائدی در باشگاه های خود، بازیکنان تأثیرگذاری محسوب می شوند، اظهار داشت: ما با سرمربیان تیم ها در ارتباط بودیم که این بازیکنان را تا اینجا رساندیم. باشگاه ها می گویند بازیکنان را می خواهیم. از طرفی دیگر، بازی سپاهان با استقلال در پیش است که یک جام در میان است. خواستیم که این دیدار را به تعویق بیندازند. به جز سایپا، بیشتر تیم ها کمتر از دو بازیکن در تیم امید دارند و طبق اساسنامه تمام باشگاه ها وظیفه دارند بازیکنان خود را به تیم امید بدهند.

وی با بیان اینکه مدیران سازمان لیگ گفته اند که کاری از دست آنها برنمی آید، شرح داد: دو ساعت پیش، جلسه ای به همراه محمدرضا ساکت داشتیم که نتوانستند کاری انجام دهند و گفتند که کاری نمی شود انجام داد. از زمانی که هدایت تیم را بر عهده گرفتم، نتوانستیم پنج جلسه تمرین برای کارهای تاکتیکی داشته باشیم. این امر مستلزم این است که همه دست به دست هم بدهند، اما کاری انجام نشده است.

سرمربی تیم فوتبال امید ایران در پاسخ به خبرنگار خبرنگاران مبنی بر اینکه فدراسیون فوتبال در این میان، چه نقش حمایتی را ایفا می کند، گفت: سازمان لیگ زیرمجموعه فدراسیون فوتبال است. مطابق صحبت هایی که با آنها و برنامه ای که داشتیم، مسئولان سازمان لیگ می گفتند ما لیگ برتر را یک ماه و نیم دیر شروع کردیم و این باعث شد برنامه های ما به هم بریزد.

استیلی در ادامه افزود: چند تیم در لیگ قهرمانان آسیا بازی دارند و ما گفتیم لیگ را تعطیل کنید تا باشگاه ها، بازیکنان را در اختیار تیم امید بگذارند. اگر باشگاه ها بازیکنان خود را به تیم امید ندهند، این بازیکنان نمی توانند برای باشگاه های خود بازی کنند.

وی با اشاره به مصدومیت امید نورافکن گفت: از روزی که امید به تیم امید آمده، مصدوم است و دنده او مشکل دارد. علی شجاعی در شرایط مصدومیت آمد و این بازیکنان فقط دور زمین می دوند. اگر آنها در دو بازی دیگر به میدان بروند، احتمال مصدومیت شان وجود دارد. ما نام 50 بازیکن را رد کرده ایم، اما نورافکن کاپیتان ماست. دو بازی هم برای سپاهان گذاشتند و او باید مقابل شاهین و استقلال بازی کند. ما در این موضوع مشکل داریم و هیچ کاری نمی توانیم انجام دهیم.

سرمربی تیم امید در پاسخ به این پرسش که آیا کادر فنی این تیم درخواست کرده که بازی استقلال و سپاهان که بازیکنان زیادی در تیم امید دارند، به تعویق بیفتد، شرح داد: بله. خواستیم که این مسابقه به تعویق بیفتد و بازی ها تعطیل شود. از سازمان لیگ به صورت کتبی و شفاهی خواستیم که این کار را انجام دهد، اما به نتیجه نرسیدیم. روز گذشته جلسه ای داشتیم که یک دفعه برنامه مسابقات را اظهار داشتند و حالا کاری نمی توانیم انجام دهیم. سازمان لیگ گفت ما زمان دیگری نداریم و عملاً کمکی به ما نکردند. بازی ها هم به تعویق نمی افتد.

استیلی با اشاره به اردوهای همگروهی های تیم امید کشورمان گفت: فلیکس سانچس سه سال است در تیم امید قطر فعالیت می کند و بازیکنان این تیم در این مدت کنار هم بازی می کنند. اکنون قطر در اسپانیا و ازبکستان در مالزی اردو زده است. تمام تیم ها در اردو هستند، اما ما کاری نمی کنیم. بازیکنان تیم امید امشب به باشگاه های خود ملحق می شوند و فردا تمرین دارند!

وی با بیان اینکه باشگاه ها خواستند که بازیکنان امشب به اردوی تیم امید بروند، گفت: این بازیکنان اواخر ماه آذر بیایند تا با تیم کامل به قطر برویم. با این حال برای تیم های لیگ فزونی بازی گذاشته اند و ما با مشکل روبرویم. اگر بازیکن محروم شود، نه می تواند برای ما بازی کند و نه برای تیم باشگاهی خود و هر دو ضرر می کنیم، اما چه کاری می شود انجام داد؟

سرمربی تیم فوتبال امید درباره شرایط عارف غلامی و اینکه او می تواند به تیم امید کمک کند، اظهار داشت: غلامی مشکل خانوادگی تیمی داشت و این موضوع درون تیمی را در کادر فنی بررسی می کنیم. غلامی قطعاً می تواند کمک کند، اما نظم و انضباط از همه چیز مهمتر است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 632

به "استیلی: تمام باشگاه ها وظیفه دارند بازیکنان خود را به تیم امید بدهند، خواستیم بازی ها تعطیل شود اما به نتیجه نرسیدیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استیلی: تمام باشگاه ها وظیفه دارند بازیکنان خود را به تیم امید بدهند، خواستیم بازی ها تعطیل شود اما به نتیجه نرسیدیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید