افزایش نیم میلیارد لیتری مصرف آب در تهران!

به گزارش ایران عکس، محمدرضا بختیاری مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به میزان بالای مصرف آب در پایتخت و حاشیه های آن، گفت: میزان مصرف آب از ابتدای خردادماه تقریبا زیر 3 و نیم میلیون متر مکعب در روز نیامده است و در حال حاضر چهار روز متوالی در عدد 3 میلیون و 650 متر مکعب متوقف شده است.

افزایش نیم میلیارد لیتری مصرف آب در تهران!

به گزارش فارس، وی با بیان اینکه تهرانی ها نسبت به سال قبل حدود 20 درصد افزایش مصرف داشتند، گفت: با تمام ظرفیت آب را وارد تهران می کنیم و گرما و کرونا باعث شده که مصرف آب بصورت غیر نرمال پیش رود، گرمای امسال زودرس بود و درجه هوا نسبت به سال گذشته بالاتر رفته است و باعث شد مردم زودتر کولر ها را روشن کنند و به تبع مصرف آب نیز افزایش داشت.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران گفت: همیشه پیک مصرف آب در تهران بیستم تیرماه بود، اما امسال این در چند روز اخیر 3 میلیون و 650 متر مکعب آب مصرف شده است که چهار روز است آمار به همین گونه پابرجاست.

وی گفت: خوشبختانه در هیچ جای شهر کمبود آب نداشته ایم، اما آفت فشار داریم.

بختیاری گفت: مصرف آب فوق العاده بالا است در واقع روزانه 3 میلیون و 600 متر مکعب آب در روز مصرف داریم که نشان می دهد روزانه حدود 500 میلیون لیتر مصرف مان نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده که این رقم عدد بسیار بالایی است.

وی بیان نمود: تقریبا 3 الی 4 ماه است که بچه های ما خواب ندارند و تلاش می کنیم که با هیچ گونه کمبود آبی روبرو نشویم.

مدیر عامل آب و فاضلاب استان تهران اظهار کرد: سد های استان تهران از شرایط خوبی برخوردار هستند و باید بدانیم که تصفیه خانه ها محدود است و تا چند روز آینده تصفیه خانه ششم که بالای اتوبان همت است به مدار می آید.

وی در انتها تاکید کرد: از مردم عزیز می خواهیم مقداری در مصرف آب صرفه جویی کنند تا به سلامتی از این دوران سخت هم عبور می کنیم.

منبع: فرارو
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1072

به "افزایش نیم میلیارد لیتری مصرف آب در تهران!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش نیم میلیارد لیتری مصرف آب در تهران!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید