افشاگری تکان دهنده پس از 20 سال، ملی پوشان ایران شبانه در بحرین به دریا رفتند! خبرنگاران

به گزارش ایران عکس، همایون شاهرخی سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال گفت: فوتبال تنها ورزشی است که در چشم همه هست و اگر قرار باشد مسائلی مثل رمالی در آن پدیدار گردد باید بگویم که این فوتبال 20 سال به عقب خواهد رفت.

افشاگری تکان دهنده پس از 20 سال، ملی پوشان ایران شبانه در بحرین به دریا رفتند! خبرنگاران

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری همایون شاهرخی مرد باتجربه فوتبال ایران است. او تمام مدارج را در تیم ملی طی نموده؛ بازیکن بوده، کاپیتان و سرمربی شده و حتی تجربه سرپرستی تیم ملی را در جام جهانی داشته است. های لایت مصاحبه شاهرخی را در زیر می خوانید:

*در خصوص انتخاب مجتبی خورشیدی به عنوان سرپرست تیم ملی باید بگویم اسم این شخص را تا به حال نشنیده ام و نمی دانم تا به حال کجای فوتبال بوده است. یک ضرب المثلی از قدیم هست که می گویند سالی که نکوست از بهارش پیداست و اکنون در خصوص فدراسیون فوتبال هم صدق پیدا می نماید. فدراسیونی که مدل انتخاباتش انتصاب طور هست و به اسم انتخابات به مردم اعلام می نمایند چه توقعی باید داشت؟ رئیس فدراسیون فوتبال وقتی با همین شرایط انتخاب می گردد باید در انتخاب همکارانش به سمت آدم های شایسته برود.

*همه دوست دارند رئیس فدراسیون و سرمربی تیم ملی شوند. هر کسی بگوید این طور نیست دروغ می گوید. من از 15 سالگی تمامی مدارج ملی را طی نموده ام و این قدری تجربه دارم که این صحبت را می کنم. مدیر اگر مدیر باشد شرایط فوتبال تعیین می گردد اما اگر نباشد جز تباهی حاصلی نداریم. من از این سرپرست جدید تیم ملی هیچ اطلاعی ندارم اما انتخاب غلط به فوتبال ما همه جوره لطمه می زند.

*خورشیدی در دفاع از خودش بابت این انتقاد که او چطور می تواند بازیکنان نامی تیم ملی را مدیریت کند گفته مگر قرار است دستورات تاکتیکی به بازیکنان بدهد اما او اگر کارش را بلد بود نباید این حرف را می زد. چون کار فنی تیم به عهده سرمربی تیم است اما کار مدیریت تیمی در بیرون زمین به عهده مدیر یا سرپرست تیم ملی است. یک زمانی ما در بحرین به همراه بلاژویچ باختیم. آن موقع به من می گفتند در بحرین بعضی از بازیکنان حرفه ای رفتار ننموده اند و ماجراهایی پیش آمد که دیگر نمی خواهم آنها را باز کنم. مثلا می گفتند شب قبل از بازی بعضی بازیکنان کنار دریا رفته اند و از این مسائل.

*در آن موقع اطراف تیم ملی افرادی بودند که همگی سابقه ملی داشتند و مهار کردن بازیکنان وقت تیم ملی کار راحتی نبود. وقتی فوتبال با یک انتخاب اشتباه لطمه ببینند اثراتش در جامعه هویدا می گردد و این یعنی خانه از پایبست ویران است.

*در خصوص بعضی شایعات در خصوص چرایی انتخاب خورشیدی و صحبت از رمالی و دعانویسی برای صعود به جام جهانی هم اگر فدراسیون فوتبال به چنین چیزی اعتقاد دارد چرا سراغ خورشیدی رفته است؛ به آفریقا بروند که پر است از رمال و جادوگر. (باخنده) تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها. حتما مسائلی پشت پرده هست که این شایعات راه افتاده است. من هم می گویم در فوتبال ما متاسفانه جادو جنبل وجود دارد.

*یک زمانی انتقاد می شد که کی روش در همه امور دخالت می نماید و حالا با سرمربی طرف هستیم که در هیچ چیزی دخالت نمی نماید. ما هیچ کدام را نمی پسندیم و می گوییم سرمربی تیم ملی باید متعادل رفتار کند. مدیر تیم ملی اگر آدم بی نیازی باشد می تواند به کادرفنی یاری های زیادی کند حتی اگر از هوش فنی هم برخوردار باشد سرمربی بخواهد می تواند از او مشورت هم بگیرد. برای تیم ملی کشور خیلی مهم است که وقتی وارد فرودگاه کشوری می گردد بازیکنش به دنبال بعضی حواشی نباشد، پاشنه کفشش نخوابیده باشد و کتش روی دوشش نباشد. این حرفهایی که می زنم بخش کوچکی از تجربه من است. اگر تیمی پیروز می گردد خیلی عوامل در آن نقش دارد. تدارکات و شرایط فنی خوب باشد شانس هم به آدم رو می آورد اما اگر در بحث های برنامه ریزی و تدارکات خوب نباشیم شانس هم به سمت ما نمی آید.

فارس

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1400 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1576

به "افشاگری تکان دهنده پس از 20 سال، ملی پوشان ایران شبانه در بحرین به دریا رفتند! خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشاگری تکان دهنده پس از 20 سال، ملی پوشان ایران شبانه در بحرین به دریا رفتند! خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید