اقدامات حفاظتی عراق پس از حمله ترکیه به شمال شرق سوریه بیشتر می گردد

به گزارش ایران عکس، شورای امنیت ملی عراق به ریاست عادل عبدالمهدی جلسه ای درباره تامین مرز های عراق به ویژه پس از حمله ترکیه به شمال شرق سوریه برگزار کرد.

اقدامات حفاظتی عراق پس از حمله ترکیه به شمال شرق سوریه بیشتر می گردد

به گزارش گروه سیاسی ایران عکس، شورای امنیت ملی عراق به ریاست عادل عبدالمهدی جلسه ای درباره تامین مرز های عراق به ویژه پس از حمله ترکیه به شمال شرق سوریه برگزار کرد.

دفتر رسانه ای عبدالمهدی گفت: در این جلسه تبعات یورش نظامی ترکیه به اراضی سوریه و به ویژه تاثیراتی که بر عراق خواهد داشت، مورد آنالیز نهاده شد و بر ضرورت حمایت از مرز های عراق با سوریه به دست نیرو های گارد مرزی و ارتش و حشد شعبی عراق تاکید شد.

شایان ذکر است که رئیس جمهور ترکیه روز چهارشنبه از شروع رسمی عملیات نظامی در شمال سوریه اطلاع داد. رئیس جمهور ترکیه با اعلام این که عملیات نظامی در شمال سوریه با نام چشمه صلح است، همچنین گفته است که عملیات چشمه صلح علیه داعش و پ. ک. ک/ی. پ. گ. است. رئیس جمهور ترکیه همچنین هدف از این عملیات را جلوگیری از ایجاد گذرگاه تروریستی در طول مرز های جنوبی کشورش و بازگرداندن صلح به مناطق شرقی فرات و شمال سوریه عنوان نموده است. به گفته اردوغان، عملیات چشمه صلح تهدیدات تروریستی علیه ترکیه را خنثی خواهد نمود و منجر به ایجاد یک منطقه امن می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 467

به "اقدامات حفاظتی عراق پس از حمله ترکیه به شمال شرق سوریه بیشتر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدامات حفاظتی عراق پس از حمله ترکیه به شمال شرق سوریه بیشتر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید