انجمن دوستی چین با ایران پیشنهادهایی درباره مبارزه با کرونا ارائه کرد

به گزارش ایران عکس، رئیس انجمن دوستی چین با کشورهای خارجی و انجمن دوستی چین و ایران با ارسال نامه ای ضمن ابراز همدردی با مردم و دولت ایران که سرگرم مبارزه با ویروس کرونا هستند، پیشنهادهایی نیز برای کنترل این ویروس در ایران ارایه نموده است.

انجمن دوستی چین با ایران پیشنهادهایی درباره مبارزه با کرونا ارائه کرد

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، لی سیاو لین رئیس انجمن دوستی چین با کشورهای خارجی و انجمن دوستی چین و ایران با ارسال نامه ای به همتای ایرانی خود، ضمن ابراز همدردی با مردم و دولت ایران که سرگرم مبارزه با ویروس کرونا هستند، پیشنهادهایی نیز برای کنترل این ویروس در ایران ارایه نموده است.

در این پیغام خطاب به احد محمدی رییس انجمن دوستی ایران و چین آمده است: ویروس همه گیر مرز نمی شناسد، در روبروه با ویروس همه گیر، ما عمیقاً درک می کنیم که سرنوشت انسان ها با یکدیگر مرتبط و مشترک است ما مایل هستیم تجربه ای را که چین در مقابله با شیوع ویروس کرونا به دست آورده است با شما به اشتراک بگذاریم و برای موفقیت در پیشگیری، کنترل و مبارزه همه جانبه با ویروس با یکدیگر همکاری کنیم.

در این پیغام از مسئولیت پذیری به عنوان یکی از نکات مهم در مقابله با کرونا یاد شده و آمده است در روبروه با شیوع این ویروس همه گیر، دولت ها در همه سطوح وظیفه دارند همیشه امنیت زندگی و سلامت جسمی مردم را در اولویت قرار دهند و ایمنی بهداشت عمومی را حفظ نمایند وظیفه داریم که از توصیه های منطقی سازمان بهداشت دنیای پیروی و از هراس جلوگیری کنیم اعتماد به نفس و شجاعت تضمین های جدی برای غلبه بر این ویروس است.

رئیس انجمن دوستی چین و ایران در ادامه از عمل و اقدام به عنوان نکته دیگری نام برده است که در مبارزه با کرونا موثر است و نوشته است در روبروه با شیوع ویروس کرونا باید اقدامات قاطعی برای کنترل و همه گیری آن اتخاذ شود چین در مقابله با این ویروس و برای تشخیص به موقع و جداسازی افراد آلوده به ویروس کرونا و جلوگیری موثر از شیوع و گسترش آن بر چهار فاکتور زود هنگام شامل شناسایی زود هنگام، گزارش زود هنگام، قرنطینه زود هنگام و معالجه زودهنگام تاکید دارد و در این زمینه کوشش نموده است.

در ادامه این پیغام از وحدت و همبستگی به عنوان عامل موثر دیگری در روبروه با شیوع ویروس کرونا یاد شده و آمده است: دولت، سازمان ها و گروه های اجتماعی باید متحد و هماهنگ باشند و مطابق با توصیه ها و الزامات سازمان بهداشت دنیا، مقدمات کاملی را انجام می دهند به طور فعال ارزیابی، قضاوت و اقدامات لازم را انجام می دهند و سعی نمایند در کوتاه ترین زمان، کنترل همه گیری بیماری را به حداقل برسانند در عین حال، بر اساس اصول صراحت و شفافیت و پاسخگویی، به طور فعال همکاری های بین المللی را انجام داده و از هدایت های حرفه ای سازمان بهداشت دنیای پیروی می نمایند.

اعتماد به نفس توصیه دیگری است که رییس انجمن دوستی چین و خارج به همتای ایرانی خود در زمینه مبارزه با کرونا پیشنهاد نموده و نوشته است شیوع ویروس کرونای جدید تأثیرات اجتناب ناپذیری بر اقتصاد و جامعه بر جای خواهد گذاشت این دوران هرچه طولانی تر باشد به دیدگاه جامع، درازمدت و عینی تری برای توسعه مالی و اجتماعی کشور و نیز تقویت و اعتماد به نفس بیشتری احتیاج است مردم چین بر این باورند که پس از گذر از این بیماری همه گیر، میزان مصرف متوقف شده و ظرفیت های رشد به سرعت آزاد خواهد شد و اقتصاد چین ضمن بازگشت مجدد به مدار اصلی خود، در توسعه مشترک اقتصاد دنیا نقش جدیدی ایفا خواهد نمود.

در ادامه این نامه آمده است: مبارزه چین با شیوع کرونا نشان داد که این ویروس جدید قابل پیشگیری، کنترل و درمان است و ما معتقدیم که مردم ایران نیز قادر هستند بر اساس شرایط واقعی کشورشان راه های صحیحی را برای مهار این ویروس همه گیر پیدا نمایند همچنین ما قاطعانه معتقدیم که مردم قهرمان ایران با اتحاد و همبستگی خواهند توانست بر ویروس کرونا غلبه نمایند و ما همیشه آماده ارائه همه نوع یاری و پشتیبانی های لازم به مردم ایران هستیم.

به گزارش ایرنا، لی سیاو لین در بخش دیگری از این پیغام تاکید نموده است با شیوع و گسترش ویروس کرونا در چین، اقشار مختلف جامعه ایران از جمله انجمن دوستی شما با اعلام همبستگی، یاری هایی به چین نموده است که این کاملاً بیانگر دوستی عمیق میان مردم چین و ایران و نیز در کنار یکدیگر بودن در زمان مسائل است انجمن دوستی چین با کشورهای خارجی و انجمن دوستی چین با ایران، به نمایندگی از مردم چین تشکر صمیمانه خود را به برادران و خواهران ایرانی ابراز می دارد.

در ادامه این پیغام آمده است از زمان شیوع و گسترش سریع ویروس کرونا در ایران، ما شاهد روبرو شما با چالش های بسیاری برای پیشگیری و کنترل این ویروس بوده ایم و امیدواریم به وسیله انجمن دوستی شما با مردم ایران صمیمانه ابراز همدردی کنیم.

انجمن دوستی چین با کشورهای خارجی در پیغام خود نوشته است با شیوع این ویروس، چین، جامع ترین، سخت ترین و کامل ترین اقدامات را برای مقابله با این بیماری تحت رهبری شی جین پینگ رییس جمهوری چین انجام داده است و در حال حاضر پیشرفت قابل توجهی در مبارزه با این بیماری همه گیر داشته است به طوری که تعداد مبتلایان به این ویروس در چین که بتازگی تشخیص داده شده به طور پیوست در حال کاهش است و تا به امروز نیز بیش از 40 هزار تن هم درمان شده اند.

پیغام همدردی رئیس انجمن دوستی شانگهای با انجمن دوستی ایران و چین

شا هایلین رئیس انجمن دوستی شانگهای با کشورهای خارجی هم با ارسال پیغامی به رییس انجمن دوستی ایران و چین نوشته است از زمان شیوع ویروس کرونا مردم چین پشتیبانی و یاری ارزنده ای از مردم ایران دریافت نموده اند انجمن دوستی ایران و چین حتی برای حمایت از چین در مقابله با این ویروس همه گیر، در تاریخ 18 فوریه، برج آزادی را روشن کرد ما از این بابت بسیار سپاسگزاریم این یادآور میهمان نوازی گرم و دوستی صمیمانه شما در آخرین بازدید ما از ایران در ژوئیه 2019 بود.

در ادامه این پیغام آمده است: ما در جریان تحولات اخیر اوضاع COVID-19 در ایران هستیم و به نمایندگی از انجمن دوستی شانگهایبا کشورهای خارجی صمیمانه با مردم ایران و انجمن شما در این زمان سخت و سخت همدردی می کنیم و در چارچوب همکاری های دو انجمن در مبارزه با ویروس کرونا با شما اعلام همبستگی نموده و در کنار شما خواهیم ایستاد.

در انتها این پیغام آمده است: ما اطمینان داریم که با کوشش مشترک دولت و مردم ایران، قطعا در این نبرد با ویروس کرونا پیروز خواهید شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 867

به "انجمن دوستی چین با ایران پیشنهادهایی درباره مبارزه با کرونا ارائه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجمن دوستی چین با ایران پیشنهادهایی درباره مبارزه با کرونا ارائه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید