اولین مناظره تلویزیونی ترامپ و بایدن درباره چیست؟

به گزارش ایران عکس، خبرگزاری خبرنگاران- اولین مناظره انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر آمریکا مابین دونالد ترامپ و جو بایدن امروز (سه شنبه) ساعت 9 شب به وقت شرق آمریکا (4:30 بامداد چهارشنبه به وقت تهران) در اوهایو برگزار می گردد.

اولین مناظره تلویزیونی ترامپ و بایدن درباره چیست؟

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روزنامه تلگراف، این مناظره که اولین رو در رویی مستقیم تلویزیونی میان جو بایدن، نامزد دموکرات ها و دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواستار در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر خواهد بود، در دانشگاه کیس وسترن پریزرو کلیولند مرکز اوهایو و با میزبانی کریس والاس، مجری شبکه فاکس نیوز برگزار می گردد.

این مناظره 90 دقیقه و بدون آگهی تجاری خواهد بود و به بخش های 15 دقیقه ای با تمرکز بر شش موضوع مختلف که کریس والاس انتخاب نموده، برگزار می گردد.

موضوعات مطرح در مناظره امروز، قاضی دیوان عالی، کرونا ویروس، اقتصاد، نژاد و خشونت در شهرهای آمریکا، پیشینه دو نامزد و نحوه برگزاری انتخابات و انسجام و اعتماد به آن است.

دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در مجموع سه مناظره تلویزیونی خواهند داشت که مناظره امروز اولین مورد آن است.

لغزش هر کدام از دو نامزد در برابر دوربین های تلویزیونی می تواند موقعیت دیگری را تقویت کند. هرچند بسیاری از رای دهندگان به تماشای کل این مناظره خواهند نشست اما لحظه ای خاص از این دوئل رسانه ای می تواند کل لحظات دیگر آن را تحت الشعاع قرار دهد.

در دورانی که رای دهندگان آمریکایی عضو شبکه های اجتماعی هستند و با تلفن های همراه خود کارزار انتخاباتی را دنبال می نمایند، تنها یک ویدئوی چند ثانیه ای از مناظره پیش رو می تواند به سرعت در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گیرد. این ویدئوی چند ثانیه ای همچنین می تواند برای بسیاری از کسانی که مناظره را تماشا ننموده اند مشخص نماینده برنده مناظره باشد. به همین دلیل هر دو نامزد در حالی بر روی صحنه مناظره خواهند رفت که برای درخشش خود در لحظاتی خاص از مناظره و یا لغزش رقیب در آن لحظات کوشش خواهند کرد.

اولین مناظره ترامپ پس از 4 سال؛ لزوم کوشش برای کاهش فاصله با بایدن در نظرسنجی ها

یکی از اصلی ترین چالش های دونالد ترامپ در مناظره پیش رو مقررات این رویارویی است. نامزد جمهوریخواستار طی چهار سال گذشته به ندرت در بحث در موضع دفاعی قرار گرفته است. او از زمان آخرین مناظره چهار سال پیش خود با هیلاری کلینتون نه تنها در هیچ مناظره ای حضور نیافته بلکه اغلب از موقعیت های چالش برانگیز نیز اجتناب نموده است.

رئیس جمهوری کنونی آمریکا حمله به رقیب را بهترین دفاع می داند و در نشست های خبری و مصاحبه هایش اغلب در برابر پرسش های چالش برانگیز به جای پاسخ مستقیم به سوال مطرح شده یا ادعای اخبار جعلی را مطرح نموده و یا به انتقاد از دموکرات ها پرداخته است. هرچند او در رویارویی با جو بایدن نیز می تواند این فرایند را در پیش گیرد اما بعضی مقررات مناظره مانند زمان برابر برای سخن گفتن دو طرف یا عدم اطلاع از پرسش مجری برنامه ممکن است دونالد ترامپ را مجبور به تغییر رویه معمول خود کند.

یکی دیگر از چالش های پیش روی دونالد ترامپ لزوم استفاده از فرصت مناظره برای کاهش فاصله اش با جو بایدن در نظرسنجی هاست. به همین دلیل دونالد ترامپ احتمالا برخلاف جو بایدن ریسک پذیری زیادی در جریان مناظره خواهد داشت. او در حالی که کمتر از 40 روز به انتخابات باقی مانده به دنبال تغییر فرایند کنونی کارزار انتخاباتی است. شاید نامزد جمهوریخواستار مانند سال 2016 به دنبال این باشد تا با اقدامی پیش بینی نشده رقیبش را در آستانه مناظره یا در طول این رویارویی از نظر روانی تحت تاثیر قرار دهد. دونالد ترامپ در سال 2016 در آستانه مناظره با هیلاری کلینتون نشستی خبری با حضور شماری از زنانی که بیل کلینتون، رئیس جمهوری اسبق را به اذیت و آزار جنسی متهم نموده بودند، برگزار کرد.

در مقابل جو بایدن به دلیل موقعیتش در نظرسنجی ها نیازی به ریسک پذیری زیاد ندارد و تنها باید به دنبال مدیریت مناظره و جلوگیری از لغزش احتمالی باشد.

جو خواب آلود با برنامه سوسیالیستی؛ اهمیت واکنش بایدن به حملات رقیب

تبلیغات کارزار دونالد ترامپ درباره ضعف توانایی های ذهنی جو بایدن مهمترین چالش را برای نامزد دموکرات ها در مناظره پیش رو رقم زده است. او کوشش خواهد نمود تا در پاسخ به پرسش ها مردد و سردرگم به نظر نرسد. هرگونه لغزش جو بایدن در این زمینه به احتمال زیاد تبدیل به ویدئویی تبلیغاتی برای دونالد ترامپ در ایالت های کلیدی خواهد شد.

رئیس جمهوری کنونی آمریکا طی ماههای گذشته بارها توانایی های ذهنی جو بایدن را زیر سوال برده و به او لقب جو خواب آلود داده است.

یکی دیگر از چالش های پیش روی جو بایدن واکنش به ادعای دونالد ترامپ مبنی بر سوسیالیستی بودن برنامه هایش خواهد بود. بسیاری از رای دهندگان اسپانیایی تبار در ایالت فلوریدا از کوبا یا ونزوئلا به آمریکا مهاجرت نموده اند و با توجه به ضدیتشان با حکومت های مستقر در این دو کشور نسبت به هر آنچه رنگی از سوسیالیسم داشته باشد حساسیت زیادی دارند. نامزد حزب دموکرات در واکنش به این ادعای دونالد ترامپ احتمالا کوشش خواهد نمود تا هم طیف چپگرای حزب دموکرات را راضی نگه دارد و هم رای مهاجران اسپانیایی تبار در ایالت کلیدی فلوریدا را از دست ندهد.

جو بایدن در مناظره با دونالد ترامپ همچنین تا حد ممکن به دنبال جلوگیری از تکرار لحظاتی مشابه مناظره سال گذشته دموکرات ها در رقابت مقدماتی این حزب خواهد بود. او در جریان آن مناظره با انتقاد تند کامالا هریس، معاون کنونی اش از رابطه نزدیک وی با سناتورهای طرفدار جدایی سیاهپوستان و سفیدپوستان روبرو شد.

مناظره های انتخاباتی سال جاری بیش از دوره های پیش برای نامزدها اهمیت دارد زیرا شیوع ویروس کرونا به شدت کارزار انتخاباتی 2020 در آمریکا را تحت تاثیر قرار داد و نامزدها بسیار کمتر از معمول به ایالت های کلیدی سفر کردند. این امر بر اهمیت سه مناظره انتخاباتی افزوده است زیرا هر دو نامزد فرصتی طلایی در اختیار دارند تا با رای دهندگان در ایالت های کلیدی سخن بگویند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1231

به "اولین مناظره تلویزیونی ترامپ و بایدن درباره چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین مناظره تلویزیونی ترامپ و بایدن درباره چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید