ایران به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در کانادا امیدوار است

به گزارش ایران عکس، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: تهران و اوتاوا از روابط سیاسی با یکدیگر برخودار نیستند اما با وجود این مسئله، ایران به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در کانادا امیدوار است.

ایران به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در کانادا امیدوار است

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

به گزارش خبرگزاری مهر، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه از کوشش های پیگیرانه وزارت امور خارجه کشورمان برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران در کانادا و امریکا و استقرار صندوق های رای در این دو کشور اطلاع داد.

بهرام قاسمی درخصوص آخرین اقدامات وزارت امور خارجه در خارج از کشور برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری گفت: وزارت امور خارجه تمام مقدمات لازم را برای برگزاری پر شور انتخابات ریاست جمهوری در خارج از کشور مهیا نموده و اقدامات ضروری را انجام داده است.

او با بیان اینکه دستگاه دیپلماسی آماده برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در خارج از کشور است، گفت: تمام نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور از آمادگی همه جانبه برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و حضور ایرانیان خارج از کشور برای مشارکت در انتخابات، برخودار هستند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در رابطه با آخرین اقدامات اجرا شده برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در امریکا هم توضیح داد: با توجه به جمعیت نسبتا بالای ایرانیان مقیم در امریکا، تمامی اقدامات لازم از سوی وزارت امور خارجه برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و داشتن صندوق های آرا در امریکا اجرا شده و این فرایند در حال اجرا است.

قاسمی درخصوص برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در کانادا هم گفت: نکته ای که لازم به یادآوری است، آن است که تهران و اوتاوا از روابط سیاسی با یکدیگر برخودار نیستند اما با وجود این مسئله، ایران به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در کانادا امیدوار است.

وی ادامه داد: وزارت امور خارجه کوشش های لازم و بایسته ای را به وسیله مجاری دیپلماتیک در دست پیگیری دارد تا بتواند مجوزهای لازم را برای استقرار صندوق های اخذ رای و انجام انتخابات ریاست جمهوری در آن کشور اخذ شود و ایرانیان مقیم در کانادا نیز بتوانند با حضور در پای صندوق های رای در این اقدام ملی و خطیر انتخابات مشارکت داشته باشند.

وی با تاکید مجدد بر اینکه وزارت امور خارجه به صورت جدی پیگیر برگزاری انتخابات در کانادا و امریکا است، ابراز داشت: دستگاه دیپلماسی برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در کانادا و امریکا کوشش می نماید. خوشبختانه مقدمات لازم در امریکا مهیا شده و ما در زمان مقتضی محل های اخذ آرا و استقرار صندوق های رای را اعلام می کنیم.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 875

به "ایران به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در کانادا امیدوار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در کانادا امیدوار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید