بازداشت هسته های تروریستی وابسته به اطلاعات سعودی و امارات در یمن

به گزارش ایران عکس، وزارت کشور صنعا از بازداشت دو هسته تروریستی خبر داد که به دست سازمان اطلاعات سعودی و امارات مدیریت می شدند و کار آنها جاسوسی برای ضربه به پدافند هوایی و قدرت موشکی یمن و دستیابی به اطلاعات حساس بوده است.

بازداشت هسته های تروریستی وابسته به اطلاعات سعودی و امارات در یمن

به گزارش گروه بین الملل ایران عکس، عبدالخالق العجری سخنگوی وزارت کشور دولت نجات ملی یمن امروز (شنبه) از کشف دو هسته ترورریستی خبر داد که به دست سازمان اطلاعات سعودی و اماراتی خبر داد که اقدامات تخریبی انجام می داده اند.

بر اساس گزارش شبکه المسیره، وی درباره این عملیات بزرگ امنیتی گفت: هسته اول که به دست سازمان اطلاعات سعودی اداره می شده تحت نظارت دو افسر به نام های فهد بن زید المطیری و فلاح بن محمد الشهرانی و دیگران بوده است و عناصر اصلی آن از شهر شروره عربستان سعودی بوده اند.

سخنگوی وزارت کشور یمن در ادامه از بازداشت تعدادی از افراد وابسته به این هسته تروریستی خبر داد که در میان آنها شخصیت های سیاسی سابق نیز وجود دارند؛ کسانی که تحت تعقیب بوده اند.

وی ادامه داد، رهبر این هسته محمد عبدالله القوسی وزیر کشور سابق بوده و وظیفه وی آموزش به نیروها بوده است. دو بالگرد سعودی افراد این هسته تروریستی را از منطقه شروره سعودی (به یمن) منتقل کرده اند. القوسی عملیات جاسوسی برای هدف دریافت پدافند هوایی و قدرت موشکی را مدیریت می کرده است. وی همچنین گزارش هایی از نقاط تفتیش، داخل شهرها، اردوگاه ها و زیرساخت هایی تهیه کرده است.

سخنگوی وزارت کشور یمن ادامه داد، هسته تروریستی دیگر که زیر نظر اطلاعات امارات بوده توسط خائن فراری عماد محمد عبدالله صالح معاون پیشین دستگاه امنیت ملی اداره می شده و وی در جذب اعضای اصلی این هسته توسط یک فراری دیگر به نام محمد عصام المالکی دست داشته، فردی که او نیز در همین دستگاه کار می کرده است.

وی گفت، افراد این هسته برای دستیابی به اطلاعات حساس در زمینه های امنیتی، سیاسی، نظامی و اقتصادی تلاش می کرده اند. آنها در راستای به راه انداختن یک جنگ داخلی موازی با میدان های نبرد کار می کرده اند.

سخنگو شرح داد: هسته المالکی دنبال عضوگیری خائنان به نفع کشورهای ائتلاف در سازمان ها، وزارتخانه ها و مکان های دولتی بوده اند تا اطلاعات ویژه را استخراج و برای ائتلاف جاسوسی کنند. آنها همچنین در زمینه جذف عناصری خاص برای انجام ترور و کاشتن بمب برای بر هم زدن امنیت تلاش می کرده اند.

وی در ادامه گفت، عناصر این هسته به جذب عناصر زن به نفع خود اعتراف کرده اند.

سخنگوی وزارت کشور یمن اعلام کرد، دستگاه های امنیتی همچنان در حال رصد فعالیت های هسته های اینچنینی است تا در زمان مناسب آنها را دستگیر کند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 783

به "بازداشت هسته های تروریستی وابسته به اطلاعات سعودی و امارات در یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت هسته های تروریستی وابسته به اطلاعات سعودی و امارات در یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید