بهاروند: در مورد سانحه هواپیمای اوکراینی چیزی برای پنهان کردن نداریم

به گزارش ایران عکس، دور دوم مذاکرات مربوط به سانحه هواپیمای اوکراینی میان جمهوری اسلامی ایران و اوکراین به میزبانی کشورمان و به ریاست محسن بهاروند معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه و رییس هیئت ایرانی با هیئت اوکراینی به ریاست یوگنی ینین معاون وزیر خارجه اوکراین و رییس هیئت این کشور در تهران شروع شد.

بهاروند: در مورد سانحه هواپیمای اوکراینی چیزی برای پنهان کردن نداریم

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، بهاروند، رییس هیات ایرانی با ابراز تاسف و همدردی با خانواده های جانباختگان سانحه هواپیمای اوکراینی گفت: هواپیمای اوکراینی در اثر خطای انسانی مورد اصابت نهاده شد و جمهوری اسلامی ایران کوشش خواهد نمود تا طرف اوکراینی نیز از این موضوع اطمینان یابد.

بهاروند اضافه نمود: رویکرد جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر شفافیت است و در مورد این سانحه چیزی برای پنهان کردن ندارد و آماده است تا صادقانه مردم و هیات اوکراینی را از جرئیات سانحه آگاه سازد.

رییس هیئت ایرانی جمهوری اسلامی ایران و اوکراین را دو کشور دوست دانست که متاسفانه شاهد این اتفاق بودند و اکنون باید بر سر میز مذاکره به توافق برسند.

بهاروند مصمم بودن جمهوری اسلانی ایران برای رسیدگی کیفری و مجازات خاطیان، برقراری عدالت و پرداخت غرامت به بازماندگان را مورد تاکید قرار داد.

معاون وزیر خارجه و رییس هیات اوکراینی نیز ضمن تشکر از استقبال گرم جمهوری اسلامی ایران علیرغم شیوع ویروس کرونا و مثبت ارزیابی کردن دور اول مذاکرات در کی یف، از همکاری و کوشش جمهوری اسلامی ایران جهت اجرای عدالت قدردانی کرد.

در ابتدای این نشست دو طرف به احترام جانباختگان سانحه هواپیمای اوکراینی، مذاکرات خود را با یک دقیقه سکوت و قرائت فاتحه شروع کردند.

مذاکرات کارشناسی میان دو کشور در مورد سانحه هواپیمای اوکراینی به مدت دو روز ادامه خواهد داشت.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 6 آذر 1399 بروزرسانی: 6 آذر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1282

به "بهاروند: در مورد سانحه هواپیمای اوکراینی چیزی برای پنهان کردن نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهاروند: در مورد سانحه هواپیمای اوکراینی چیزی برای پنهان کردن نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید