بیانیه آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره مذاکرات در ایران

به گزارش ایران عکس، وبگاه رسمی آژانس بین المللی انرژی اتمی با انتشار بیانیه ای رسمی به سفر کرنل فروتا مدیرکل موقت این آژانس به ایران اشاره و اهداف این سفر را تشریح کرد.

بیانیه آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره مذاکرات در ایران

در بیانیه منشتر شده از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی، گفته شده کرنل فروتا مدیرکل موقت این آژانس در 8 سپتامبر 2019 (17 شهریور ماه) به ایران سفر کرد و با علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی و جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و دیگر مقامات ایرانی دیدار و گفت وگو کرد.

آژانس در بیانیه خود گفته است که بحث ها حول محور فعالیت های آژانس بین المللی انرژی اتمی در ایران بوده و بر تداوم تعامل بین آژانس و ایران در ارتباط با اجرای توافقات پادمانی و پروتکل الحاقی تأکید شده است.

در این بیانیه همچنین گفته شده که فروتا بر تداوم این تعاملات در همکاری کامل و به موقع با ایران تاکید نموده است.

گفته شده که مدیرکل موقت آژانس در دیدار با مقامات ایرانی همچنین اعلام نموده است که فعالیت های پادمانی آژانس به صورت بی طرفانه، مستقل و عینی و مطابق با اقدامات پادمانی صورت می گیرد.

براساس بیانیه منشتر شده از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی، بحث ها در ایران همچنین در ارتباط با راستی آزمایی و نظارت آژانس بر فعالیت های هسته ای ایران طبق برجام بوده است و در این خصوص، فروتا، در جریان فعالیت های اعلام شده ایران در ارتباط با تحقیق و توسعه سانتریفیوژ قرار گرفته است.

همچنین در بیانیه آژانس، گفته شده که گزارشی از سفر و دیدار مدیر کل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی با مقامات ایرانی و همچنین فعالیت های اعلام شده از سوی ایران در اختیار شورای حکام آژانس قرار خواهد گرفت.

کرونل فروتا مدیرکل موقت آژانس در برنامه و دعوتی از پیش مشخص شده در سفری یک روزه وارد تهران شد و این سفر با مقامات ایرانی دیدار و مصاحبه کند.

سفر مدیرکل موقت آژانس به ایران در حالی صورت گرفت که گزارش اخیر آژانس درباره اجرای برجام در ایران به تازگی منتشر شده است.

ایران از اردیبهشت امسال کاهش اجرای تعهدات خود در برجام را در واکنش به خروج آمریکا از این توافق و اجرا نشدن تعهدات طرف های اروپایی شروع کرد و از روز شنبه هفته جاری نیز در گام سوم کاهش تعهدات برجامی خود، محدودیت ها در ارتباط با تحقیق و توسعه را لغو کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 325

به "بیانیه آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره مذاکرات در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره مذاکرات در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید