جاسوسی اپل و مایکروسافت برای دولت ترامپ فاش شد

به گزارش ایران عکس، به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان بی سی، وزارت دادگستری آمریکا در زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ از شرکت اپل خواسته بود تا اطلاعات بعضی کاربران را تسلیم کند.

جاسوسی اپل و مایکروسافت برای دولت ترامپ فاش شد

اپل در پی دریافت این درخواست رسمی، تمامی داده های یادشده را در اختیار وزارت دادگستری آمریکا گذاشته بود و اطلاعی از جزئیات این درخواست ها و اینکه از این طریق برای دسترسی به داده های بعضی چهره های سیاسی عضو حزب دموکرات کوشش شده، نداشته است. این شرکت دیروز مدعی شد اطلاع نداشته که درخواست وزارت دادگستری دولت ترامپ از این شرکت برای دریافت داده های کاربران حاوی درخواست دسترسی به اطلاعات دموکرات هاست.

از سوی دیگر اپل می گوید معمولاً در برابر این نوع درخواست های رسمی قضائی مقاومت ننموده و از آنها تبعیت می نماید.

این شرکت افزوده که اگر هیأت منصفه یا یک قاضی فدرال خواهان دریافت داده های دیجیتال کاربران این شرکت شوند، حتماً از این درخواست تبعیت می نماید. اما در موارد دیگر ممکن است درخواست های دریافتی را به چالش بکشد. هدف ترامپ از دریافت این اطلاعات پی بردن به محتوای تحقیقاتی بوده که در خصوص روابط شخصی وی با روسیه در دولت گذشته در جریان بود. این درخواست در 6 فوریه سال 2018 تسلیم اپل شد.

یک روز پس از آنکه اپل اعتراف کرد تحت فشار ترامپ دیتای خصوصی دو نماینده کنگره یعنی آدام شیف و اریک اسوالول را داده است، مایکروسافت در بیانیه ارسالی به نیویورک تایمز اعتراف کرد احضاریه مربوط به دادن ایمیل شخصی یکی از کارمندان کنگره را در سال 2017 از وزارت دادگستری دریافت نموده است.

شرکت مایکروسافت اعلام نموده که داده های درخواستی را به وزارت دادگستری آمریکا تحویل داده است. این داده ها حاوی اندازه زیادی متادیتا بوده اند و مایکروسافت بعدا فهمیده است که این شخص کارمند کنگره است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 مرداد 1400 بروزرسانی: 5 مرداد 1400 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1731

به "جاسوسی اپل و مایکروسافت برای دولت ترامپ فاش شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاسوسی اپل و مایکروسافت برای دولت ترامپ فاش شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید