جزئیات10 ساعت چانه زنی؛دومین جلسه مشخص دستمزد کارگران بی نتیجه ماند

به گزارش ایران عکس، خبرنگاران: دومین جلسه شورای عالی کار با هدف معین دستمزد کارگران در سال 99 که از ساعت 16:30 دیروز (چهارشنبه ) شروع شد، پس از 10 ساعت چانه زنی نمایندگان کارگران و کارفرمایان، بی نتیجه ماند و به امروز (پنجشنبه) موکول شد.

جزئیات10 ساعت چانه زنی؛دومین جلسه مشخص دستمزد کارگران بی نتیجه ماند

به گزارش ایران عکس به نقل از ایرناجلسه نخست شورای عالی کار روز 26 اسفندماه با ریاست محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نمایندگان کارگری و کارفرمایی تشکیل شد و به دلیل دست نیافتن به جمع بندی مشترک، معین دستمزد کارگران به دومین جلسه موکول شد.

دومین جلسه معین دستمزد کارگران از ساعت 16:30 به ریاست محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با حضور فرهاد دژپسند وزیر امور مالی و دارایی و جمشید انصاری رئیس سازمان امور استخدامی در محل وزارت کار برگزار گردید.

وزیر کار در فاصله تنفس این جلسه اظهار داشت که بنای ما در شورای عالی کار اجماع است.

در این جلسه چانه زنی در مورد رقم های پیشنهادی طرفین به نتیجه نرسید و معین تکلیف دستمزد کارگران به 29 اسفند، یعنی آخرین روز سال 98 موکول شد.

یکی از نمایندگان کارفرمایان در شورای عالی کار، بامداد پنجشنبه به خبرنگار مالی ایرنا گفت: نمایندگان بر مبلغ دو میلیون و 800 هزار تومان به توافق نسبی رسیدند اما همچنان اختلاف نظرهایی در مورد مواردی وجود داشت.

وی اضافه کرد: نمایندگان دولت در این جلسه دیدگاه های خود را بیان کردند و خواستار تصمیم منطقی شدند.

این نماینده کارفرمایی پیش بینی کرد که احتمالا دستمزد سال آینده همان عدد 2 میلیون و 800 هزار تومان معین گردد.

به گزارش ایرنا، در 28 اسفندماه سال گذشته پس از تشکیل چندین جلسه شورای عالی کار با حضور نمایندگان کارگری و کارفرمایی، خاتمه دستمزد سال 98 کارگران برای حداقلی بگیران (کارگرانی که در سال نخست ورود به بازار کار قرار دارند) با افزایش 36.5 درصدی، یک میلیون و 516 هزار و 882 تومان معین شد.

همچنین دستمزد کارگران دارای بیش از یکسال سابقه کار که تحت عنوان سایر سطوح مزدی شناخته می شوند، به میزان 13 درصد نسبت به حقوق پایه 97 به اضافه 261 هزار و 118 تومان، افزایش یافت.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 18 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 898

به "جزئیات10 ساعت چانه زنی؛دومین جلسه مشخص دستمزد کارگران بی نتیجه ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات10 ساعت چانه زنی؛دومین جلسه مشخص دستمزد کارگران بی نتیجه ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید