خبرنگاران دولت برای مشارکت پارک های علم و فناوری در تولید ثروت ملی بسترسازی می کند

به گزارش ایران عکس، یزد- خبرنگاران- مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بر اساس سیاست های دولت، زمینه مشارکت شرکت های دانش بنیان و پارک های علم و فناوری در تولید ثروت ملی در کشور فراهم شده و انتظار از نخبگان فعال در این حوزه این است که با تلاش بیشتر از فضای ایجاد شده برای توسعه و تولید ثروت بهره برداری بیشتری کنند.

خبرنگاران دولت برای مشارکت پارک های علم و فناوری در تولید ثروت ملی بسترسازی می کند

محمد صدیق دامغانی زاده عصر چهارشنبه در جریان بازدید از پارک علم و فناوری یزد اضافه کرد: در سال های اخیر اقدام های گسترده ای از سوی دولت برای افزایش سهم تولید دانش اجرا شده و نخبگان، فعالان حوزه فناوری و شرکت های دانش بنیان از فرصت مناسبی برای ارتقای فعالیت ها و تحول در تولید و ثروت ملی برخوردار شده اند.

وی شرح داد: استان یزد از ظرفیت مناسبی برای توسعه شرکت های دانش بنیان برخوردار است و این استان می تواند در برخی از زمینه ها به عنوان الگو در کشور عمل کند.

رییس پارک علم و فناوی یزد نیز گزارشی از فعالیت شرکت های این پارک در استان ارائه و از آمادگی این مجموعه برای اجرای طرح های مناسب به خصوص اقتصاد دیجیتال خبرداد.

مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه از پارک علم و فناوری یزد در محل کارخانه اقبال و همچنین از تعدادی شرکت های دانش بنیان و حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال در استان دیدن کرد.

بازدید از کارخانه نوآوری (مکان تعیین شده برای پارک اقتصاد دیجیتال یا شبکه استانی توسعه دیجیتال) از دیگر برنامه های مشاورز وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سفر یک روزه به یزد بود.

هم اکنون 90 شرکت دانش بنیان در استان یزد فعالیت دارد که از این لحاظ در میان 31 استان کشور در جایگاه چهارم واقع شده است.

همچنین یزد در شاخص فناوری در رتبه سوم و در زمینه تعداد محصولات دیجیتال، بعد از تهران در رتبه دوم کشور واقع شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1061

به "خبرنگاران دولت برای مشارکت پارک های علم و فناوری در تولید ثروت ملی بسترسازی می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دولت برای مشارکت پارک های علم و فناوری در تولید ثروت ملی بسترسازی می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید