راه اندازی طرح توانبخشی مجازی ویژه معلولان به دنبال شیوع کروناویروس

به گزارش ایران عکس، دبیرانجمن علمی کاردرمانی ایران از تهیه فیلم های توانبخشی رایگان برای خانواده ها و افراد دارای معلولیت به دنبال توقف فعالیت مراکز روزانه توانبخشی خبر داد.

راه اندازی طرح توانبخشی مجازی ویژه معلولان به دنبال شیوع کروناویروس

عماد ملازاده در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به توقف ارائه خدمات در مراکز روزانه سازمان بهزیستی کشور به افراد دارای معلولیت به دنبال شیوع کروناویروس، از راه اندازی طرح توانبخشی مجازی در کشور خبر داد و گفت: این طرح ویژه افراد معلول و خانواده های آنها در نظر گرفته شده است. با توجه به شیوع کرونا و به دنبال طرح فاصله گذاری اجتماعی این طرح قصد دارد تا با هدف عدالت اجتماعی و دسترسی همگانی به ارائه خدمات و آموزش های توان بخشی بپردازد.

وی با اشاره به اینکه در این طرح اساتید مجرب و افراد متخصص در حوزه توانبخشی مشارکت دارند و تلاش می کنند تا مسائل این افراد را از طریق آموزش در منازل برطرف کنند، اظهار کرد: با اینکه این افراد مانند پزشکان و پرستاران و سایر کادر درمان به شکل مستقیم در خط مقدم درمان قرار ندارند اما تلاش می کنند تا با انجام مسئولیت اجتماعی خود در قبال جامعه هدف نیازمند توانبخشی نقش شان را ایفا کنند.

ملازاده با اشاره به اینکه برای این منظور فیلم های آموزشی تهیه شده است که به شکل رایگان در اختیار خانواده ها قرار می گیرد، توضیح داد: از آنجایی که این افراد در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به کروناویروس قرار دارند برای جلوگیری بروز مشکل برای آنها و نیاز به خروج از منزل نیز امکان پرسش و پاسخ افراد و خانواده ها بعد از تماشای این فیلم های توانبخشی فراهم شده است. به این ترتیب این افراد می توانند از متخصصان کمک بگیرند و در فیلم های بعدی به این پرسش ها پاسخ داده می شود.

وی با بیان اینکه این کار یک توانبخشی مجازی است، توضیح داد: این فیلم های آموزشی در حیطه های اختلال اتیسم، فلج مغزی، بیش فعالی، اختلالات رفتاری، بازی درمانی، موسیقی درمانی، اختلالات یادگیری، سکته مغزی، پارکینسون، لکنت، سالمندان، ضایعات نخاعی، ام اس، هنردرمانی، سندروم داون، توانبخشی روانی اجماعی و سرطان، دمانس و دیستروفی عضلانی تهیه شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 920

به "راه اندازی طرح توانبخشی مجازی ویژه معلولان به دنبال شیوع کروناویروس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی طرح توانبخشی مجازی ویژه معلولان به دنبال شیوع کروناویروس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید