رییس جمهور پاکستان از مواضع رهبر انقلاب در قبال مسلمانان هند قدردانی کرد

به گزارش ایران عکس، ریاست جمهوری پاکستان از مواضع اخیر رهبر انقلاب اسلامی ایران در قبال مسلمانان هند قدردانی کرد.

رییس جمهور پاکستان از مواضع رهبر انقلاب در قبال مسلمانان هند قدردانی کرد

به گزارش خبرنگار دفاتر منطقه ای ایران عکس، رییس جمهور پاکستان از مواضع رهبر انقلاب اسلامی ایران در قبال مسلمانان هند قدردانی کرد.

حساب توئتیری ریاست جمهوری پاکستان در پاسخ به توئیت حساب رهبر انقلاب نوشت: پاکستان از موضع امام خامنه ای قدردانی می کند و ما موافق وجود یک همدلی در مورد این مسئله خطرناک هستیم. با نگاهی به تاریخ افراطگرایی نازی ها و اتفاقات میانمار، این نسل کشی در هند هم محتمل است. کاری کنیم که دنیا این شباهت ها را به فراموشی نسپرد.

به گزارش فارس، حساب توئیتری رهبر انقلاب اسلامی ایران امروز با محکوم کردن کشتار مسلمانان هند، از دولت این کشور خواستند تا در مقابل هندوهای افراطی بایستد.

روز گذشته نیز شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان در حساب توییتر خود بیان نمود از نگرانی برادرم محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران مبنی بر اعتراض علیه خشونت سازمان یافته علیه مسلمانان هند و اینکه مقامات هند باید رفاه برای همه هندی ها را فراهم کنند، کاملا حمایت می کنم.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دوشنبه شب در توئیتی در واکنش به اقدامات خشونت آمیز علیه مسلمانان در هند نوشته بود: ایران موج خشونت سازمان یافته علیه مسلمانان هند را محکوم می کند. از مقامات هندی می خواهیم که رفاه همه هندی ها را تضمین کنند و اجازه ندهند این آدمکشی بی معنا ادامه یابد. راستا پیش رو باید براساس گفتگوی مسالمت آمیز و حاکمیت قانون باشد.

به دنبال اعتراضات گسترده اخیر در هند در اعتراض به قانون جنجالی شهروندی که علیه مسلمانان به شمار می رود، خشونت هندوها علیه مسلمانان در این کشور به شدت افزایش یافته است.

براساس گزارش شبکه ان دی تی وی هند، 47 نفر در درگیریهای بین 23 تا 26 فوریه در پایتخت هند کشته شده اند که اغلب آنها از مسلمانان هستند.

ر

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 860

به "رییس جمهور پاکستان از مواضع رهبر انقلاب در قبال مسلمانان هند قدردانی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رییس جمهور پاکستان از مواضع رهبر انقلاب در قبال مسلمانان هند قدردانی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید