سازمان ملل: آمریکا قتل سیاه پوستان توسط پلیس را سرانجام دهد

به گزارش ایران عکس، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد از دولت آمریکا خواست قتل افراد سیاه پوست به دست افسران پلیس را انتها دهد.

سازمان ملل: آمریکا قتل سیاه پوستان توسط پلیس را سرانجام دهد

به گزارش گروه بین الملل ایران عکس، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد روز آدینه قتل یک سیاه پوست غیرمسلح توسط افسر پلیس سفیدپوست آمریکایی را محکوم کرد.

میشل باچله کشته شدن جورج فلوید 46 ساله، هنگامی که در بازداشت پلیس بوده را جدیدترین مورد از فهرست طویل قتل آمریکایی های آفریقایی تبار توسط پلیس ایالات متحده توصیف نموده و از واشنگتن خواست به چنین خشونت هایی خاتمه دهد.

باچله در این بیانیه که روی وب سایت سازمان ملل قرار گرفته گفت: این جدیدترین مورد از فهرست طویل قتل آمریکایی های آفریقایی تبار به دست افسران پلیس آمریکا و عموم جامعه است.

وی سپس با نام بردن از دیگر افراد سیاه پوستی که در حوادثی مشابه جورج فلوید توسط افسران پلیس به قتل رسیده اند گفت: متأسفم که مجبورم نام جورج فلوید را در کنار برینا تیلور، اریک گارنر، مایکل براون و بسیاری دیگر از آمریکایی های آفریقایی تبار قرار دهم که طی سالیان گذشته به دست پلیس کشته شده اند.

این مقام سازمان ملل از احماود آربری و تریون مارتین هم به عنوان دیگر آمریکایی های سیاه پوستی یاد نموده که قربانی خشونت های نژادپرستانه از سوی عموم جامعه شده اند.

در بخشی از بیانیه میشل باچله آمده است: مسئولان آمریکایی باید گام هایی جدی برای متوقف کردن این قتل ها برداشته و از اجرای عدالت در هنگام وقوع چنین حوادثی اطمینان حاصل نمایند.

این بیانیه در حالی صادر شده که آمریکا طی روزهای گذشته صحنه اعتراض به این حادثه نژادپرستانه بوده اند. شبکه خبری سی ان ان ساعاتی قبل تر گزارش داد اعتراضات اکنون از مینیاپولیس به سایر شهرهای عظیم آمریکا سرایت نموده است. جورج فلوید ساکن میناپولیس بود و در همین شهر به قتل رسید.

ویدئوی مربوط به برخورد خشن افسر پلیس روز چهارشنبه منتشر شد. این ویدئو تصاویری را از افسر سفیدپوستی نشان می دهد که زانویش رو روی گردن فلوید فشار می دهد. انتشار این ویدئو موج جدیدی از خشم و اعتراض به نژادپرستی نهادینه شده در ساختار جامعه آمریکا را موجب شد.

چهار افسر پلیس که تشخیص داده شده در قتل فلوید دست داشته اند اخراج شده اند اما خانواده فلوید گفته اند خواهان آن هستند که افسران خاطی به مشارکت در قتل متهم شوند.

پنجشنبه شب معترضان در شهر مینیاپولیس یک ساختمان متعلق به پلیس را به آتش کشیدند و طبق گزارش شبکه خبری سی ان ان اعتراضات اکنون به شهرهای دیگری مانند فینیکس، دنور، لوییویل و ممفیس سرایت پیدا نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1040

به "سازمان ملل: آمریکا قتل سیاه پوستان توسط پلیس را سرانجام دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل: آمریکا قتل سیاه پوستان توسط پلیس را سرانجام دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید