سخنگوی وزارت خارجه چین معامله پکن و آمریکا بر سر ایران را تکذیب کرد

به گزارش ایران عکس، سخنگوی وزارت امور خارجه چین بار دیگر ضمن حمایت از برجام، ادعای هرگونه معامله پکن و آمریکا بر سر ایران را تکذیب کرد.

سخنگوی وزارت خارجه چین معامله پکن و آمریکا بر سر ایران را تکذیب کرد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش ایرنا یک خبرنگار خارجی امروز سه شنبه در نشستی خبری از گنگ شوانگ پرسید؛ آیا درست است توافق تجاری چین و آمریکا حاوی مفاد محرمانه ای مانند تعهد چین برای کاهش واردات نفت از ایران است؛ سخنگو پاسخ داد چنین چیزی را تاکنون نشنیده و نمی دانم شما این موضوع را از کجا شنیده اید.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین در پاسخ به سئوال دیگر همین خبرنگار که پرسید دیدگاه چین در باره ادامه فشارهای آمریکا بر ایران چیست، گفت: توافقنامه هسته ای سال 2015 ایران یک توافق چند جانبه و تایید شده توسط شورای امنیت سازمان ملل متحد است که باعث حفاظت از رژیم بین المللی منع گسترش تسلیحات هسته ای و صلح و ثبات در شرق خاورمیانه خواهد شد و باید به طور موثر اجرا گردد.

وی ضمن قدردانی از ایران به خاطر پایبندی دقیق به توافق برجام اظهار امیدواری کرد که همه طرف های برجام به طور مشترک این توافقنامه را رعایت نمایند.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین اضافه نمود: چین همیشه خواستار حل و فصل اختلافات به وسیله گفت و گو و مشاوره بر اساس احترام متقابل است.

گنگ شوانگ تاکید نمود که کرد قدرت های بزرگ خارج از منطقه در راستای صلح خاورمیانه باید بیشتر کوشش نمایند و از اعمالی که منجر به افزایش تنش های منطقه ای می گردد، خودداری نمایند.

سخنگوی وزارت خارجه توضیح داد: حفظ برجام در درازمدت باعث تامین منافع مشترک جامعه بین المللی می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 دی 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 540

به "سخنگوی وزارت خارجه چین معامله پکن و آمریکا بر سر ایران را تکذیب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی وزارت خارجه چین معامله پکن و آمریکا بر سر ایران را تکذیب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید