سیاست قطعی جمهوری اسلامی، ملزم کردن طرف های متعاهد به لغو کامل تحریم هاست

به گزارش ایران عکس، نمایندگان مجلس طی بیانیه ای اعلام کردند که سیاست قطعی جمهوری اسلامی ایران، ملزم کردن طرف های متعاهد به لغو کامل تحریم هاست.

سیاست قطعی جمهوری اسلامی، ملزم کردن طرف های متعاهد به لغو کامل تحریم هاست

به گزارش ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس درباره مذاکرات در حال پیگیری کمیسیون مشترک برجام و تاکید بر اجرای دقیق قانون مجلس شورای اسلامی بیانیه ای صادر کردند.

متن بیانیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره مذاکرات در حال پیگیری کمیسیون مشترک برجام و تاکید بر اجرای دقیق قانون مجلس به توضیح زیر است:

بسمه تعالی

در روز های ابتدایی سال 1400 در تحولاتی در حوزه سیاست خارجی کشور در حال پیگیری و رقم خوردن است که مجلس شورای اسلامی مبتنی بر اصول حکمت، عزت و مصلحت، حفظ منابع ملی با حساسیت و دقت کامل آن ها را رصد خواهد نمود و واکنش متناسب خواهد داشت. سیاست قطعی جمهوری اسلامی ایران، ملزم کردن طرف های متعاهد به لغو کامل تحریم ها و به فرض ماندگاری تحریم ها، برنامه ریزی برای خنثی سازی تحریم ها، پیشرفت مالی و ارتقای سطح رفاه و معیشت مردم است.

در سال 1400 که از سوی رهبر حکیم انقلاب به نام فراوری، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نامگذاری شد، انتظار می رود دولت محترم سیاست خنثی سازی تحریم ها را مبتنی بر این شعار راهبردی دنبال کند.

مجلس یازدهم نیز با همین رویکرد بر سفر و معیشت مردم دغدغه مند خواهد بود و در این باره هرگونه اقدام تقنینی و نظارتی لازم را دنبال خواهد نمود.

درباره آنچه در این روز ها در مذاکرات در قالب کمیسیون مشترک برجام دنبال می گردد، تاکید می کنیم که براساس مفاد قانون مجلس و تاکید همه مسئولان نظام و رهبر معظم انقلاب، لغو تحریم ها باید به طور کامل و پس از راستی آزمایی ایران با ارائه گزارش فنی و سیاسی دولت به کمیسیون های انرژی و امنیت ملی و سیاست خارجی و نهایتاً تصویب مجلس انجام و اعلام گردد تا آمریکا بتواند به برجام بازگردد.

تحریم های ظالمانه برجامی بر ایران که در دولت های اوباما و ترامپ به ملت مظلوم ایران اسلامی تحمیل شد، باید یکباره و یکپارچه لغو شوند و در این جهت انجام هر گونه مذاکره برای تعریف گام های متوازن با طرف های متعاهد 1+4 و آمریکا، عملا به ایجاد تاخیر در لغو کامل تحریم ها توسط عده ای محدود به ضرر منابع ملت، غیرقابل قبول و مغایر سیاست های کلی نظام و قانون مجلس تلقی خواهد شد.

مجلس شورای اسلامی در اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران، لحظه ای کوتاه نخواهد آمد و معتقد است تنها پافشاری بر این قانون راهبردی است که می تواند قدرت و منطق برتر جمهوری اسلامی ایران را به دشمنان دیکته کند و آن ها را مجبور نماید تحریم ها را به طور کامل لغو نمایند تا فشار مالی از مردم برداشته گردد.

همچنین مجلس شورای اسلامی از توسعه روابط راهبردی مبتنی بر احترام متقابل با همه کشور های جهان از جمله چین استقبال می نماید و مطابق اصول متعدد قانون اساسی بر تصویب هرگونه قرارداد تعهدآور برای کشور در مجلس اصرار داشته و پس از آن در اجرای به طور دقیق نظارت خواهد نمود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1400 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1592

به "سیاست قطعی جمهوری اسلامی، ملزم کردن طرف های متعاهد به لغو کامل تحریم هاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاست قطعی جمهوری اسلامی، ملزم کردن طرف های متعاهد به لغو کامل تحریم هاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید