سیاسیون و قانونگذاران عراقی عذرخواهی نمایندگی اتحادیه اروپا را خواهان شدند

به گزارش ایران عکس، سیاسیون و نهادهای عراقی با صدور بیانیه های جداگانه اقدام اتحادیه اروپا در برافراشتن پرچم همجنسگرایان را در بغداد محکوم نموده و خواستار عذرخواهی از دولت و ملت عراق شدند.

سیاسیون و قانونگذاران عراقی عذرخواهی نمایندگی اتحادیه اروپا را خواهان شدند

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مقامات و اعضای مجلس و دیگر سیاسیون و نهادهای عراقی اقدام نمایندگی اتحادیه اروپا در برافراشتن پرچم همجنسگرایان در بغداد را محکوم کردند و خواهان عذرخواهی آن از ملت و دولت عراق شدند.

مجلس عراق

حسن الکعبی معاون اول رئیس مجلس عراق از نمایندگی اتحادیه اروپا خواست از مسلمانان و به خصوص ملت عراق به دلیل برافراشته کردن پرچم همجنسگرایان عذر خواهی کند.

دفتر اطلاع رسانی معاون اول رئیس مجلس عراق در بیانیه ای اظهار داشت: الکعبی از نمایندگی اتحادیه اروپا در عراق خواست رسما از مسلمانان و به خصوص ملت عراق به دلیل برافراشته کردن پرچم همجنسگرایان در خاک بغداد عذرخواهی کند.

بشیر حداد عضو هیئت رئیسه مجلس عراق نیز اقدام نمایندگی اتحادیه اروپا در عراق در برافراشتن پرچم همجنسگرایان در بغداد را رفتار غیرمسئولانه وغیر انضباطی خواند و گفت:هیئت های دیپلماتیک خارجی باید به حاکمیت عراق احترام گذارند زیرا این تعرض به حاکمیت عراق محسوب می گردد که مردود و همچنین مغایر با ارزش های دینی و اجتماعی ماست.

وی اضافه نمود: ما اجازه نمی دهیم پرچم همجنسگرایان در خاک ما به اهتزاز درآید و از وزارت خارجه و طرف های ذیربط می خواهیم این قضیه را پیگیری کند و از کمیته روابط خارجه و اوقاف و کمیته های ذیربط خواستیم تدابیر فوری را اتخاذ نمایند زیرا احساسات ملت عراق را تحریک نموده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس عراق گفت که نمایندگی اتحادیه اروپا باید فورا پرچم را پایین کشیده و از رفتار خود عذرخواهی کند و آن را بار دیگر تکرار نکند و این قضیه را با کمیته های مجلسی هم پیگیری خواهیم کرد.

جریان صدر

مقتدی الصدر هم با صدور بیانیه ای ضمن محکوم کردن این اقدام نمایندگی اتحادیه اروپا و سفارتخانه های انگلیس و کانادا از دولت عراق خواست با این تعرض آشکار به قوانین و رسوم عراق و ادیان آن برخورد کند و پاسخ قاطعی نشان دهد.

الصدر از مجلس عراق نیز خواست عوامل این اقدام را مجازات کند و از آنها بخواهد سریعا از ملت عراق عذرخواهی کند و قول دهد که دیگر مرتکب چنین اقداماتی نگردد.

رهبر جریان صدر از سفارتخانه های عراق در آن کشورها هم خواست پرچم های محمد رسول الله، عیسی روح الله و موسی کلیم الله را بر فراز سفارتخانه ها و کنسولگری های آن کشورها به اهتزاز درآورند.

جریان حکمت ملی

عمار الحکیم رئیس جریان حکمت ملی عراق هم روز یکشنبه از سفارتخانه های عراق خواست به اصول و چارچوب های دیپلماتیک حاکم در روابط میان کشورها احترام گذارند و بر خلاف پروتکل های مورد توافق عمل ننمایند.

الحکیم در توئیتر نوشت: اقدام بعضی سفارتخانه ها در عراق در برافراشته کردن پرچم همجنسگرایان تعرض آشکار به رسوم و سنت ملت عراق و عدم احترام به هویت آنها و همچنین تحقیر و نقض حرمت ماه مبارک رمضان محسوب می گردد که همه ادیان برای آن احترام قائلند.

اوقاف

کمیته اوقاف و امور دینی در مجلس عراق هم از ریاست مجلس عراق خواست یک نشست فوق العاده را برای پاسخ به اقدام نمایندگی اتحادیه اروپا در بغداد ترتیب دهد و دولت عراق هم سفرای اتحادیه اروپا را احضار کند تا از دولت و ملت عراق عذرخواهی نمایند.

حسین الیساری رئیس کمیته اوقاف مجلس عراق در بیانیه ای گفت: ما در سرزمین انبیاء و معصومین علیهم اسلام و در ماه خدا ماه مبارک رمضان به سر می بریم و با این اقدام تحریک آمیز به رسوم و سنت عربی و اسلامی تعرض شد. ما این اقدامات مغایر با هویت جامعه عراقی که با هدف وارد کردن فرهنگ های منافی اخلاق و دین است مخالفیم و آن را محکوم می کنیم.

ائتلاف المالکی

ائتلاف دوله القانون هم تهدید کرد که در مقر هر هیئت دیپلماتیک خارجی که به وظایف دیپلماتیک خود و ارزش ها و ادیان ملت عراق احترام نگذارد، تخته خواهد شد.

این ائتلاف هم از وزارت خارجه عراق خواست به نقش خود در ممانعت از هر گونه اتفاقات مشابه عمل نموده و از هیئت های دیپلماتیک هم خواست به ارزش ها و عقاید ملت عراق احترام گذاشته و از چنین اقدامات تحریک آمیزی در آینده پرهیز نمایند.

دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا در عراق امروز یکشنبه برای نخستین بار پرچم همجنسگرایان را به صورت رسمی در داخل خاک عراق برافراشت.

نمایندگی اتحادیه اروپا در عراق در حساب رسمی خود در توئیتر اظهار داشت: همزمان با سفارت کانادا، سفارت انگلیس در عراق و دفاتر نمایندگی اتحادیه اروپا در دنیا امروز یکشنبه در بغداد پرچم رنگین کمان، پرچم همجنسگرایان، را به مناسبت روز دنیای مبارزه با همجنسگرا هراسی و تغییر جنسیتی برافراشت و توجهات را به حقوق همجنسگرایان معطوف کردیم.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1032

به "سیاسیون و قانونگذاران عراقی عذرخواهی نمایندگی اتحادیه اروپا را خواهان شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاسیون و قانونگذاران عراقی عذرخواهی نمایندگی اتحادیه اروپا را خواهان شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید