شفاف سازی پرونده های حقوقی شهرداری تهران با راه اندازی سامانه جامع هوشمند

به گزارش ایران عکس، مدیرکل حقوقی شهرداری تهران از راه اندازی سامانه جامع هوشمند پرونده های حقوقی اطلاع داد و گفت: با راه اندازی این سامانه، راستا آنالیز پرونده های حقوقی کوتاه تر شده است.

شفاف سازی پرونده های حقوقی شهرداری تهران با راه اندازی سامانه جامع هوشمند

به گزارش ایران عکس، کامران فاخری افزود: بخشنامه هایی که به مناطق صادر می گردد باید عیناً به آن ها عمل گردد و در پرونده های مهم بایستی نمایندگان حقوقی شخصا حضور پیدا نمایند. وی با اشاره به سامانه جامع هوشمند حقوقی افزود: در بحث سامانه جامع هوشمند که برای شفاف سازی پرونده ها و روند آنالیز راه اندازی شده است باید به صورت جدی پیگیری گردد زیرا سیستمی شدن پرونده ها راستا آنالیز را خیلی آسان نموده است. همچنین نیروهای شهربان و حریم بان باید در کلاس های آموزشی شرکت نمایند تا در هنگام اعمال قانون مرتکب جرم نشوند.

مدیر کل حقوقی شهرداری تهران توضیح داد: در بزرگراه امام علی(ع) بالغ بر هزار و سیصد میلیارد هزینه شده است که متاسفانه تا کنون 20 درصد از اسناد به نام شهرداری شده است و مناطق درگیر این طرح باید نسبت به توافقات اجرا شده وارد عمل شوند و با همکاری ادارت املاک و مستغلات مناطق هرچه زودتر این سندها معین و تکلیف شوند. وی افزود: نمایندگان حضوری باید اطلاعات بروزی داشته باشند و اطلاعات کامل و جامعی از پروندهای داشته باشند. همچنین سید علیرضا حسینی شهردار منطقه چهار تهران نیز با اشاره به ضوابط و قوانین موجود شهرداری تهران گفت: بعضی از ضوابط و قوانین شهرداری تهران مربوط به فعالیت مطب ها و دفاتر ازدواج و طلاق در مجتمع های مسکونی و .. قدیمی است و احتیاج به بازنگری و رسیدگی مجدد دارد. وی یکی از مسائل شهروندان و شهرداری تهران را برچسب های تبلیغاتی عنوان نمود و گفت: متاسفانه هیچگونه خسارتی به شهرداری تهران در مورد برچسب ها که دارای پیگیری قانونی است پرداخت نمی گردد و با توجه به هزینه های آن تنها به مالکان خسارت پرداخت می گردد و احتیاج به نگاه جدیدتری دارد. حسینی در مورد نحوه صدور دستورهای موقت افزود: بعضی پرونده ها سال ها حکم دستور موقت خورده است که باید رسیدگی گردد و شهرداری حق دخالت در آن ها را ندارد و متخلف همچنان به تخلف در آن ادامه می دهد.

شهردار منطقه چهار گفت: ساخت و سازهای خلاف و بام فروشی ها یکی از مسائل اصلی این منطقه و بعضی از نقاط کلانشهر تهران است که متاسفانه نبود قانون مناسب فضای تخلف را برای متخلفان ایجاد نموده است و تا دستور قضایی و قوانین رعایت گردد متخلف ساختمان را ساخته و ما هنوز درگیر ضوابط هستیم. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4؛ وی خاطر نشان کرد: متاسفانه شهرداری در برخورد با سد معبر و دستفروشی که نوعی جرم محسوب می گردد، به دلیل عدم حمایت لازم از سوی مراجع قضایی و انتظامی اختیارات لازم را نداشته و نمی تواند ورود پیدا کند. حسینی افزود: باید در این موارد نگاه جدیدی داشته باشیم و با بازنگری در بعضی قوانین و اصلاحات می توان بعضی مسائل و معضلات را حل و فصل کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 155

به "شفاف سازی پرونده های حقوقی شهرداری تهران با راه اندازی سامانه جامع هوشمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شفاف سازی پرونده های حقوقی شهرداری تهران با راه اندازی سامانه جامع هوشمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید