شکایت فیفا از سپ بلاتر

به گزارش ایران عکس، فدراسیون بین المللی فوتبال از رئیس سابق این نهاد شکایت کرد.

شکایت فیفا از سپ بلاتر

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، فیفا درباره سو مدیریت رئیس سابق خود سپ بلاتر به دادگاه شکایت نموده است. این شکایت به دادستان زوریخ ارسال شده و مربوط به دخالت بلاتر و سایر مقامات سابق در نهاد حاکم بر پروژه موزه فیفا در شهر زوریخ است.

وکیل سپ بلاتر یعنی لورنز ارنی در واکنش به این شکایت گفت: این اتهامات بی اساس است و به شدت رد می گردد.

فیفا در واکنش به این شکایت با انتشار بیانیه ای این موضوع را یادآور شد که به دنبال آنالیز دقیق واقعیت ها و شرایط مربوط به ساخت و ساز و هزینه های عملیاتی موزه، از بی نظمی های اقتصادی و سو مدیریت زیاد در آن مطلع شدیم و به همین خاطر دادگاه را در جریان آن قرار دادیم.

پروژه موزه فیفا در سال 2013 شروع شد. دو سال بعد در میان رسوایی فساد، بلاتر پس از 17 سال حضور در مسند ریاست فیفا، استعفای خود را گفت.

در این اسناد آمده است که مدیریت سابق فیفا به طور مکرر ارگان های مختلف خود را درباره میزبان هزینه و ماندگاری پروژه گمراه نموده است.

بلاتر در حال حاضر در سوئیس تحت موضوع ادعای پرداخت ناعادلانه به رئیس سابق یوفا تحت تحقیقات قضایی قرار گرفته است. میشل پلاتینی کمیته اخلاق فیفا در رابطه با این پرداخت هشت سال از فعالیت های فوتبالی محروم شد که در دادگاه تجدید نظر به شش سال کاهش یافت. این مجازات توسط دادگاه داوری ورزش تأیید شد. پلاتینی و بلاتر همچنان بر این عقیده اند که هیچ کار اشتباهی انجام نداده اند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 8 بهمن 1399 بروزرسانی: 8 بهمن 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1402

به "شکایت فیفا از سپ بلاتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت فیفا از سپ بلاتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید