لیبیایی ها برای برگزاری انتخابات در دسامبر 2021 به توافق رسیدند

به گزارش ایران عکس، سازمان ملل از توافق لیبیایی ها برای برگزاری انتخابات این کشور در دسامبر 2021 اطلاع داد؛ توافقی که امیدها را برای سرانجام دادن به درگیری های تلخ حدود یک دهه اخیر این کشورافزایش می دهد.

لیبیایی ها برای برگزاری انتخابات در دسامبر 2021 به توافق رسیدند

به نقل از القدس العربی، لیبی از زمان سقوط معمر قذافی ، رئیس جمهور مخلوع آن در سال 2011 شاهد هرج و مرج و خشونت داخلی بوده است.

اعلام توافق برای برگزاری انتخابات، آدینه ، در پنجمین روز گفتگوهای سیاسی در تونس منتشر شد، که در آن 75 نماینده از ارگان ها و گروه های دولتی موجود ، از طیف های مختلف سیاسی و اجتماعی لیبی، شرکت کردند.

استفانی ویلیامز ، نماینده موقت سازمان ملل در لیبی، در یک کنفرانس مطبوعاتی آنلاین در این باره گفت که شرکت نمایندگان در این گفتگوها توافق کردند که انتخابات ملی در 24 دسامبر 2021 برگزار گردد. وی اضافه نمود: این یک تاریخ بسیار مهم برای لیبیایی ها است. روزی خواهد بود که آنها می توانند مشروعیت نهادهای حکومتی خود را تجدید نمایند.

ویلیامز با بیان اینکه لیبیایی ها از تحکیم حضور خارجی در کشورشان ترس دارند و بسیار مشتاق هستند تا حاکمیت خود را بازیابند ، اضافه نمود: شما می توانید آن را به وسیله صندوق های رای دوباره بدست آورید.

این اعلامیه اولین تصمیم مشخصی است که در مذاکرات تونس به دست می آید. انتخابات اعلام شده در دسامبر 2021 اولین انتخابات در لیبی از سال 2014 است. هدف مذاکرات تونس دستیابی به توافق برای تشکیل یک دولت انتقالی جدید در این کشور نفت خیز شمال آفریقا است.

75 نماینده از گروه های لیبیایی که در تونس ملاقات کردند توسط سازمان ملل انتخاب شدند که این باعث شد بعضی از لیبیایی ها مشروعیت آنها را را زیر سال ببردند و از نحوه انتخاب آنها انتقاد نمایند. تحلیلگران همچنین بیم آن دارند که دولتی که در نتیجه این گفتگوها تشکیل خواهد شد ، در آینده همه کوشش خود را صرف مبارزه برای به دست آوردن مشروعیت کند و با مخالفت درونی روبرو گردد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1323

به "لیبیایی ها برای برگزاری انتخابات در دسامبر 2021 به توافق رسیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیبیایی ها برای برگزاری انتخابات در دسامبر 2021 به توافق رسیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید