مادر کرونایی نوزاد سالم به دنیا آورد، پادتن کرونا در بدن نوزاد سرنخی برای تولید واکسن

به گزارش ایران عکس، یک مادر چینی که در دوران بارداری به کووید-19 مبتلا شده بود، نوزاد خود را کاملا سالم و عاری از کروناویروس جدید به دنیا آورد.

مادر کرونایی نوزاد سالم به دنیا آورد، پادتن کرونا در بدن نوزاد سرنخی برای تولید واکسن

به گزارش ایران عکس و به نقل از آی ای، یک زن در استان هوبی چین که به کووید-19 مبتلا شده بود، پسری سالم و دارای آنتی بادی یا پادتن های کروناویروس به دنیا آورد و پزشکان می گویند که پادتن ها از مادر به نوزاد منتقل شده اند.

این مادر در اوایل ماه آوریل با وجود عدم بروز هیچ علائمی، متوجه شد که به کووید-19 مبتلا شده است. وی تحت یک معالجه 10 روزه قرار گرفت و به طور کامل بهبود یافت.

سپس در تاریخ 30 مه، پسری سالم به دنیا آورد. اکنون هم حال این مادر که نخستین زایمان خود را تجربه کرد و هم حال نوزادش خوب است و هم اکنون از بیمارستان مرخص شده اند و آزمایش کرونای هر دو نفر نیز منفی شده است.

علاوه بر اینکه نتیجه آزمایش کروناویروس نوزاد منفی شد، نتایج غربال گری این کودک تازه متولد شده نشان داد که وی با پادتن های کروناویروس متولد شده است.

محققان بیمارستان در حال حاضر قصد دارند تحقیقات بیشتری را در این مورد انجام دهند و امیدوار هستند که به یافته های جدیدی برای تولید واکسن کووید-19 برسند. ضمن اینکه در طول شیوع این بیماری همه گیر همواره این بحث مطرح بوده است که آیا مادران باردار مبتلا به کروناویروس این ویروس را به فرزندان خود منتقل می کنند یا خیر.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1053

به "مادر کرونایی نوزاد سالم به دنیا آورد، پادتن کرونا در بدن نوزاد سرنخی برای تولید واکسن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مادر کرونایی نوزاد سالم به دنیا آورد، پادتن کرونا در بدن نوزاد سرنخی برای تولید واکسن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید