محدودیت پروازها برای توزیع واکسن کرونا مشکل ساز می گردد

به گزارش ایران عکس، انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (یاتا) هشدار داد اگر محدودیتهای پروازی که در پی همه گیری ویروس کرونا وضع شده اند، تسهیل نشود، حمل هوایی واکسنهای کووید 19 در فرآیند توزیع با چالش روبرو خواهد شد.

محدودیت پروازها برای توزیع واکسن کرونا مشکل ساز می گردد

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، این هشدار در دستورالعمل حمل واکسن که از سوی یاتا منتشر شد، آمده است و دولتها را برای جایگزین کردن تست ویروس کرونا با محدودیتهای سفر و قرنطینه تحت فشار قرار می دهد.

در دستورالعمل یاتا آمده است: اگر مرزها بسته بمانند، سفر هوایی محدود گردد، ناوگان هواپیماها زمین گیر بمانند و کارمندان هواپیمایی از خدمت مرخص شوند، ظرفیت تحویل واکسنهای نجات بخش به شدت محدود خواهد شد.

شرکت مُدرنا روز دوشنبه بیان نمود واکسن کووید 19 آزمایشی این شرکت در آزمایش کلینیکی تا 94.5 درصد موثر بوده است. یک هفته پیش شرکت داروسازی فایزر از نتیجه بخشی 90 درصدی واکسن آزمایشی خود خبر داده بود. بمحض این که این واکسنها مورد تایید قرار بگیرند، احتیاج به حمل و نگهداری در دمای خاصی دارند که به منزله وجود موانع لجستیکی خواهد بود.

زمین گیر شدن هواپیماهای مسافری که معمولا 45 درصد از بار هوایی جهانی را حمل می نمایند، باعث کاهش ظرفیت حمل بار هوایی شده و قیمتها را بالا برده است.

یاتا بیان نمود سازمان جهانی بهداشت و یونیسف در حال حاضر برای حفظ برنامه های واکسن در دوران بحران کووید 19 دچار مشکل شده اند که تا حدودی به دلیل مشکل ارتباطات هوایی است.

گلین هیوز، مدیر بخش بار یاتا به رویترز گفت: واکسنهایی که به کشورهای در حال توسعه فرستاده می شوند، به وسیله خدمات مسافری ارسال می شوند. حتی در کشورهای توسعه یافته هم توزیع واکسن ممکن در مقایسه با فراوری با محدودیتهای بیشتری روبرو گردد و لازم باشد محموله های واکسن به فرودگاههای دیگری ارسال شوند تا به پروازهای مسافری برسند.

بر اساس گزارش رویترز، یاتا بیان نمود دولتها باید برای چالش توزیع گسترده واکسن آماده شده و با استفاده از تستهای ویروس کرونا، به بازگشایی مسیرهای مسافری مهم اقدام نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 آذر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1325

به "محدودیت پروازها برای توزیع واکسن کرونا مشکل ساز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محدودیت پروازها برای توزیع واکسن کرونا مشکل ساز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید