مدیرعامل استقلال: مقابل تقدیم قهرمانی به هر تیمی خواهم ایستاد، برای مشخص سرنوشت لیگ باید از 16 باشگاه لیگ رجحان رأی گیری گردد

به گزارش ایران عکس، به عنوان مدیرعامل باشگاه استقلال تأکید می کنم مطلقاً با اعلام خاتمه لیگ و قهرمانی تیم دیگر موافقت نخواهم کرد، چرا که فاصله امتیازی و میزان بازی های به جامانده به نوعی است که قهرمانی هیچ تیمی مسجل نیست.

مدیرعامل استقلال: مقابل تقدیم قهرمانی به هر تیمی خواهم ایستاد، برای مشخص سرنوشت لیگ باید از 16 باشگاه لیگ رجحان رأی گیری گردد

مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: به هیچ عنوان موافق قهرمان اعلام شدن یک تیم در لیگ برتر نیستیم و مقابل این تصمیم خواهد ایستاد.

به گزارش سایت باشگاه استقلال، احمد سعادتمند، مدیرعامل باشگاه استقلال درباره شرایط این تیم و همچنین شرایط مسابقات لیگ برتر گفت: به هیچ عنوان با تقدیم قهرمانی به هیچ تیمی موافق نیستم و مقابل این ایده بسیار غلط خواهم ایستاد.

وی اضافه نمود: شرایط لیگ سال جاری ناتعیین است و شیوع بیماری کرونا نه تنها ادامه مسابقات را در شرایط فعلی ناممکن نموده است، بلکه امکان به انتها رساندن این مسابقات در ماه های آینده را نیز زیر سؤال برده است. هر چند همه مدیران، سرپرستان، سرمربیان و بازیکنان تیم های حاضر در لیگ این حق را دارند که نظر خود پیرامون شرایط لیگ نیمه کاره ای که داریم را بیان نمایند، اما کسی اجازه ندارد نظر خود را نظر قطعی و تنها راه درست بداند. بنده بنا به درخواست طرفداران عزیز استقلال در این مورد قطعاً واکنش نشان خواهم داد.

مدیرعامل باشگاه استقلال توضیح داد: به عنوان مدیرعامل باشگاه استقلال تأکید می کنم مطلقاً با اعلام انتها لیگ و قهرمانی تیم دیگر موافقت نخواهم کرد، چرا که فاصله امتیازی و میزان بازی های به جامانده به نوعی است که قهرمانی هیچ تیمی مسجل نیست.

سعادتمند ادامه داد: در خصوص سرنوشت لیگ نظرات بسیار صریحی دارم. اول اینکه برای اعلام نظر نهایی تصمیمات و نقطه نظرات مشترک از سوی FIFA و AFC و سازمان بهداشت جهانی برای کل جهان متصور خواهد بود. سپس مصوبات ستاد کرونا کشور نیز در این زمینه برای ادامه مسابقات و حتی تمرینات لازم الاجراست. در حال حاضر تمام لیگ های جهان تعطیل شده اند و هیچ نیازی به تصمیم عجولانه نیست. شاید بتوان کرونا را مهار و مسابقات را دوباره برگزار کرد؛ اگرچه باور این موضوع سخت به نظر می رسد.

وی در ادامه گفت: نکته دیگری که باید به آن توجه داشت این است که در خصوص معین سرنوشت لیگ با احترام به اهداف و کوشش تمامی باشگاه ها و هزینه های مرتبط و نگاه طرفداران؛ تنها نمایندگان تیم های حاضر در مسابقات می توانند و باید تصمیم بگیرند. بر این باورم که بهترین تصمیم آن است که ابتدا چند راه چاره را به عنوان راه های احتمالی رفع کردن این مشکل و معضل در نظر بگیریم و بعد در مجمعی که تنها 16 مدیرعامل تیم های لیگ فزونی در آن حق رای دارند، در خصوص بهترین راه ممکن رای گیری گردد.

مدیرعامل باشگاه استقلال ادامه داد: با در نظر دریافت اینکه فدراسیون فوتبال فعلاً رئیس ندارد و اینکه هر تصمیمی که خارج از رأی گیری مدیران باشگاهی اتخاذ گردد سبب ایجاد حرف و حدیث های فراوانی خواهد شد، توصیه می کنم از رأی گیری استفاده گردد. قهرمانی هیچ تیمی در لیگ ایران مسجل نشده است و من از منافع باشگاه استقلال دفاع می کنم. پیش از این نیز فرصت بود تا در چنین موردی صحبت کنم، اما بر این باورم که بهتر است مسئولان محترم باشگاه های حاضر در مسابقات تا زمانی که تکلیف برگزاری ادامه مسابقات، تعیین نشده چه به لحاظ بین المللی و چه ملی سکوت نمایند و با صحبت های غیرضروری و بعضاً غیرمسئولانه خود سبب ساز ایجاد آشفتگی در خاطر طرفداران تیم های دیگر نشوند.

سعادتمند یادآور شد: به اعتقاد من بهتر است سازمان لیگ یا فدراسیون از باشگاه ها و همچنین صاحب نظران فوتبال بخواهند تا نظرات و پیشنهادهای خود در خصوص بحران به وجود آمده و راه های رفع کردن آن را آماده و تقدیم نمایند تا بتوان به مدل های تصمیم گیری تعیینی رسید که قابلیت رأی گیری را داشته باشند.

وی در انتها مطرح کرد: ضمن تبریک فرا رسیدن پنجاهمین سالگرد نخستین قهرمانی استقلال و اولین قهرمانی نماینده ای از کشورمان در مسابقات قاره ای به طرفداران استقلال و خانواده عظیم فوتبال ایران، بر این باورم که تصمیم گیری در خصوص موضوعی به این اهمیت، باید دور از سیاست های تبلیغاتی و هوادارپسند اتخاذ گردد و از مسئولان باشگاه های مختلف می خواهم که از گفتن سخنان غیرضروری خودداری نمایند و ضمن رعایت و الزام به تصمیمات ستاد کرونا براساس منطق و حق قانونی باشگاه ها اقدام نمایند. زیبایی فوتبال به بازی های هیجان انگیز آن و شور طرفداران بوده و قهرمانی در آن نیز باید در زمین فوتبال تعیین گردد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 12 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 954

به "مدیرعامل استقلال: مقابل تقدیم قهرمانی به هر تیمی خواهم ایستاد، برای مشخص سرنوشت لیگ باید از 16 باشگاه لیگ رجحان رأی گیری گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرعامل استقلال: مقابل تقدیم قهرمانی به هر تیمی خواهم ایستاد، برای مشخص سرنوشت لیگ باید از 16 باشگاه لیگ رجحان رأی گیری گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید