مردمی که به پوتین نه گفتند

به گزارش ایران عکس، استان ننتسکی در منطقه همجوار قطبی روسیه، از تغییرات پیشنهادی رئیس جمهوری روسیه برای قانون اساسی این کشور حمایت نکرده است و بیشتر مردم آن به همه پرسی قانون اساسی نه گفتند.

مردمی که به پوتین نه گفتند

پایگاه اینترنتی گازتا رو که رسانه ای غربی در روسیه است، روز شنبه نوشت: بیشتر جمعیت منطقه ننتسکی واقع در منطقه همجوار قطبی در شمال روسیه (در نزدیکی قطب شمال) به اصلاحات پیشنهادی ولادیمیر پوتین برای قانون اساسی این کشور رای منفی داده و تعداد آرای مخالف 2500 رای بیشتر از آرای موافقان بود.

رسانه روسی نوشت: به عقیده کارشناسان و شخصیت های اجتماعی علت نارضایتی ساکنان منطقه ننتسکی را باید در عرصه گسترده تر جستجو کرد چرا که آنها از ادغام و یکپارچگی این منطقه با استان آرخانگلسک با منطقه همجوار ننتسکی ناراضی هستند.

بدیهی است که این نارضایتی بر رای گیری همه پرسی اصلاح قانون اساسی روسیه در این استان تاثیر گذاشته است.

در گزارش گازتا رو آمده است: استان ننتسکی تنها منطقه روسیه بود که بیشتریت ساکنان آن به اصلاح قانون اساسی روسیه رای منفی داد و پس از شمارش 100 درصد آرا 55،94 درصد ساکنان آن رای منفی داده و 43،77 درصد رای مثبت دادند.

ویکتور ایلین استاندار استان ننتسکی گفت که حدود 70 درصد ساکنان این منطقه در سال 2018 از نامزدی ولادیمیر پوتین در انتخابات ریاست جمهوری حمایت کردند و این منطقه در کل از مرکز فدرال حمایت می نماید و نتایج رای گیری اصلاح قانون اساسی، دیدگاه ساکنان این منطقه به امکان اتحاد با استان آرخانگلسک را نشان می دهد.

رسانه روسی نوشت: در واقع آنها به طرحی که اوایل امسال توسط مقامات برای ادغام ننتس با استان همسایه یعنی آرخانگلسک تصویب شد، اعتراض دارند. به باور آنها، این اقدام باعث کاهش حمایت اقتصادی دولت و فقیرتر شدن آنها می گردد.

استان ننتسکی با 44 هزار و 111 نفر جمعیت در منطقه همجوار قطبی در شمال روسیه واقع شده است.

همه پرسی اصلاح قانون اساسی روسیه روز چهارشنبه برگزار گردید و 77.92 درصد مردم این کشور به تغییر قانون اساسی کشور خود رای مثبت دادند.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1111

به "مردمی که به پوتین نه گفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردمی که به پوتین نه گفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید