مردم مصر سیسی را نمی خواهند و ترامپ رهبر بزرگ می خوانَدَش!

به گزارش ایران عکس به نقل از شبکه الجزیره، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با عبدالفتاح السیسی همتای مصری خود در حاشیه نشست های مجمع عمومی سازمان ملل دیدار کرد. ترامپ در این دیدار، السیسی را یک رهبر بزرگ توصیف کرد. وی با اشاره به تظاهرات علیه السیسی در مصر گفت: معتقدم که علیه همه تظاهرات برگزار می شود حتی علیه باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا تظاهرات برگزار می شد.سیسی یک رهبر بزرگ و محترم است و قبل از آنکه به قدرت برسد در مصر آشوب بود!

مردم مصر سیسی را نمی خواهند و ترامپ رهبر بزرگ می خوانَدَش!

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در گزارشی گفت: عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر در کشورش با درخواست هایی برای کنار رفتن از قدرت روبرو است اما در آمریکا، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا وی را رهبر بزرگ توصیف می کند!

این رسانه در ادامه می نویسد: ترامپ بار دیگر تمایل خود به مستبدان را نشان داد. وی چندی قبل محمد بن سلمان ولیعهد سعودی را دوستش معرفی کرده بود. وی در حالی از السیسی تمجید می کند که سازمانهای حقوق بشری و جامعه بین المللی خواهان توقف موارد نقض حقوق بشر در مصر که به نحو بی سابقه افزایش یافته است، هستند.

واشنگتن پست آورده است: نگرانی ها درباره موضع گیری ترامپ در مصر ایجاد شده است که مفهومش این است که ترامپ از اقدامات سرکوبگرانه نظام السیسی حمایت می کند. وی نمی داند که این تبعات خطرناکی برایش به دنبال دارد. السیسی از سرکوب مخالفانش شرم ندارد و ترامپ هم دوست دارد که به رهبرانی که این خط مشی را دنبال می کنند، ملحق شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 409

به "مردم مصر سیسی را نمی خواهند و ترامپ رهبر بزرگ می خوانَدَش!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم مصر سیسی را نمی خواهند و ترامپ رهبر بزرگ می خوانَدَش!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید