معاون ظریف: آمریکایی ها ما را از منابعمان محروم و اقدام به خفت گیری و تهدید کشورها نموده اند

به گزارش ایران عکس، معاون دیپلماسی مالی وزارت خارجه با بیان اینکه آمریکایی ها ما را از منابع مان محروم و اقدام به خفت گیری و تهدید کشورها نموده اند که به ما یاری ننمایند، گفت: اگر می خواهند برای اولین بار کار انسانی انجام دهند تحریم ها را متوقف نمایند.

معاون ظریف: آمریکایی ها ما را از منابعمان محروم و اقدام به خفت گیری و تهدید کشورها نموده اند

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی ایران عکس، غلامرضا انصاری معاون دیپلماسی مالی وزارت امور خارجه ایران شب گذشته (سه شنبه) در برنامه تیتر امشب شبکه خبر درباره اقدامات اجرا شده از سوی وزارت خارجه در پی شیوع کرونا در ایران گفت: کار ما در وزارت خارجه در پی کرونا، ضمن اینکه مراودات را با چین تحت کنترل داشتیم آن هم به خاطر اهمیتی که چین برای ما داشت، با بازگشت دانشجویان ایرانی شروع شد و بعد از اینکه کشور درگیر کرونا شد و تقریبا 28 بهمن اولین کیس هایی که دیده و اعلام شد، وزارت خارجه از آنجا بیشتر وارد ماجرا شد تا اینکه ستاد عالی تشکیل و در این ستاد ماموریت هایی از سوی رئیس جمهور به وزارت خارجه واگذار شد و وزیر خارجه نیز مسئولیت را به بخش مالی داد.

وی اضافه نمود: در حال حاضر معاونت مالی وزارت خارجه مسئولیت راهنمایی و کنترل ماموریت های وزارت خارجه را بر عهده دارد که شامل بحث صادرات و واردات، ایرانیان خارج از کشور، خارجی های داخل ایران، مرزها، حمل و نقل، ایرانیانی که در اطراف جهان گرفتار شده و می خواستند به کشور بازگردند و حمل و نقل گسترده ماست که در کشورهای مختلف گیر نموده بودند و باید به داخل کشور راهنمایی می کردیم. با توجه به شرایطی که ایران داشت، کشورهای همسایه مرزها را بسته بودند و باید سعی می کردیم مرزها را باز نموده و کوشش کنیم با کشورهای اطراف در بخش همکاری های بهداشتی و گمرکات مراوداتی داشته باشیم.

آمریکایی ها ما را از منابع خودمان محروم و اقدام به خفت گیری و تهدید نموده اند

معاون وزیر خارجه در بخش دیگری از این برنامه در پاسخ به سؤالی درباره ادعای آمریکایی ها برای آمادگی یاری به ایران اضافه نمود: ما از نظر منابع ارزی شرایط بسیار خوبی داریم، آمریکایی ها ما را از منابع خودمان محروم کردند و اقدام به تهدید و خفت گیری کشورها نموده اند. حتی آمریکایی ها به کسانی که می خواهند به ما یاری نمایند، مراجعه نموده و تهدیدشان می نمایند.

وی یادآور شد: اگرچه یاری کردن و کار کردن با ما براساس قطعنامه ها و اراده سازمان های بین المللی است. البته از طرف دیگر برای ظاهر سازی و تحت تاثیر قرار دادن افکار عمومی می گویند دکتر بفرستیم و یاری کنیم.

انصاری توضیح داد: اگر آمریکایی ها می خواهند برای اولین بار کار انسانی انجام دهند، بهترین کار این است که تحریم ها را متوقف نمایند، حداقل تحریم ها را در دورانی که ما درگیر مبارزه با کرونا هستیم متوقف نمایند و اجازه دهند ما مبارزه جدی را با کرونا داشته باشیم، چرا که با توجه به موقعیت جغرافیایی ایران و مرزهای گسترده و همسایگان متعدد، هم ما بر همسایگان اثر می گذاریم و هم آنها بر ما.

معاون دیپلماسی مالی درباره برجام با بیان اینکه ایران تا الان بر طبق گزارشات متعدد آژانس بین المللی انرژی اتمی به همه تعهداتش در برجام عمل نموده، مطرح کرد: طرف های اروپایی تعهد نموده بودند ما را از مزایای مالی برجام محروم ننمایند که چنین نشد. تکلیف آمریکایی ها که در برجام معین است و بازی را به هم زدند و از تعهد دولت قبلی خارج شدند، ولی امروز اروپایی ها به جای اینکه در کنار ما باشند و برای برطرف تحریم ها و فشارها یاری نمایند، به علت محدودیت هایی که اعلام می نمایند و عدم توانمندی آنها، فشارها به ایران دوچندان شده است.

به گزارش فارس، انصاری بیان نمود: امیدواریم در دوران کرونا که دوران حساس تاریخ بشر است، اگر می خواهند یک چهره انسانی از خودشان نشان دهند، به صندلی ایران توجه نموده و اجازه دهند ما از منابع مان استفاده کنیم و تحریم ها برای این مدت حداقل لغو گردد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 844

به "معاون ظریف: آمریکایی ها ما را از منابعمان محروم و اقدام به خفت گیری و تهدید کشورها نموده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون ظریف: آمریکایی ها ما را از منابعمان محروم و اقدام به خفت گیری و تهدید کشورها نموده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید