نیویورک تایمز تحرکات رئیس جمهور را ردیابی کرد!

به گزارش ایران عکس، نیویورک تایمز نوشته است، توانسته تنها با استفاده از داده های یکی از این تلفن های همراه، ترامپ را ردیابی کند و این تکنیک را در قبال تلفن های همراه متعلق به افرادی در سراسر بخش های امن دولت آمریکا تکرار نموده است.

نیویورک تایمز تحرکات رئیس جمهور را ردیابی کرد!

با وبسایت گردشگری سازمان میراث فرهنگی همراه باشید.

به گزارش گروه سیاسی ایران عکس، روزنامه نیویورک تایمز آمریکا گزارش کرد، با یادگیری یک تکنیک آسان به وسیله ترکیب داده های مکانی افشا شده از سوی عوامل ناشناس به همراه اطلاعاتی که علناً در دسترس هستند، توانسته تحرکات دقیق دونالد ترامپ را ردیابی کند؛ تکنیکی که نشان می دهد با چه سهولتی می توان داده های مکانی یک تلفن همراه را تبدیل به یک ابزار جاسوسی نموده و با استفاده از آن امنیت ملی را به خطر انداخت.

به گزارش ایسنا، روزنامه نیویورک تایمز نوشته، به منظور آزمایش این تکنیک داده هایی را از جانب بعضی افشاگران ناشناسی که نسبت به وجود این آسیب پذیری و فقدان قوانینی برای رسیدگی به آن نگرانی داشته اند، دریافته نموده و تنها در عرض چند دقیقه با استفاده از مجموعه بزرگی از داده های ناشناس، متشکل از 50 میلیارد داده پینگ مکانی متعلق به تلفن های همراه بیش از 12 میلیون نفر در آمریکا که مربوط به تحرکات آن ها در سال های 2016 و 2017 بوده، اطلاعات دقیق مکانی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را معین کند.

نیویورک تایمز نوشته است، توانسته تنها با استفاده از داده های یکی از این تلفن های همراه، ترامپ را ردیابی کند و این تکنیک را در قبال تلفن های همراه متعلق به افرادی در سراسر بخش های امن دولت آمریکا تکرار نموده است.

گمان برده می گردد، این تلفن متعلق به یکی از ماموران سرویس مخفی تیم ترامپ است. داده های پینگ این تلفن همراه حاکی از رفت وآمد وی به زمین گلف مارالاگو در ایالت فلوریدا و دو باشگاه گُلف دیگر بوده اند.

به نوشته نیویورک تایمز، این مکان ها با اطلاعاتی که به صورت علنی در آن موقع درباره فعالیت های ترامپ در دسترس بوده، مطابقت داشته اند.

همچنین بر اساس این گزارش، داده های مکانی این تلفن همراه، محل یک دفتر میدانی سرویس مخفی و بعضی رخداد های مربوط به چند مقام منتخب را نیز فاش نموده است و همچنین تحرکات این شخص در خارج از زمان کاری او هم قابل ردیابی بوده و با استفاده از آن ها اطلاعات مربوط به آدرس منزل او، هویت اعضای خانواده اش و اسم او کسب شده است.

نیویورک تایمز به دلیل جلوگیری از ایجاد خطر برای افراد مذکور اطلاعات دقیق ماجرا را منتشر ننموده است.

این روزنامه تاکید نموده که در ادامه با استفاده از تکنیک مذکور توانسته رد افرادی دیگر را در کاخ سفید، کنگره، دادگاه عالی، پنتاگون، پایگاه های نظامی و مقر اف. بی. آی بزند و به اسامی و آدرس های مختلف دست پیدا کند. عوامل نیویورک تایمز حتی توانستند رد تلفن های همراه افراد در مکان هایی نظیر پنتاگون را بزنند، آن ها و محل زندگی آن ها را شناسایی و جزئیاتی درباره زندگی آن ها کسب نمایند.

به نوشته نیویورک تایمز، با توجه به اینکه قانونی برای جلوگیری از تبادل چنین داده هایی بین طرف ها و شرکت های مختلف به جهت کسب منافع شخصی وجود ندارد، ردیابی و شناسایی افراد کار چندان سختی نیست.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 650

به "نیویورک تایمز تحرکات رئیس جمهور را ردیابی کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیویورک تایمز تحرکات رئیس جمهور را ردیابی کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید