هشدار شدید کره شمالی علیه تحریم های آمریکا

به گزارش ایران عکس، دیپلمات ارشد کره شمالی به اظهارات وزیر خارجه آمریکا درباره شدیدترین تحریم ها علیه کره شمالی هشدار داده است.

هشدار شدید کره شمالی علیه تحریم های آمریکا

به گزارش گروه بین الملل ایران عکس، ری یونگ-هو وزیر امور خارجه کره شمالی امروز آدینه به سخنان مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا درباره تحریم ها علیه پیونگ یانگ هشدار داد و گفت این محاسبه اشتباهی خواهد بود اگر ایالات متحده بخواهد از ابزار تحریم برای برخورد با کره شمالی استفاده کند.

پامپئو اخیرا گفته است شدیدترین تحریم ها تا زمانی که پیونگ یانگ خلع سلاح کند علیه آن باقی خواهد ماند.

وزیر خارجه کره شمالی در بیانیه ای تاکید نموده است که پیونگ یانگ هم برای مصاحبه و هم برای بن بست سیاسی آماده است اما هشدار داده اگر ایالات متحده بخواهد به رویکرد قدیمی خصمیانه ادامه دهد کره شمالی بزرگترین تهدید برای واشنگتن خواهد بود.

خبرگزاری رسمی کره شمالی به نقل از دیپلمات ارشد این کشور آورده است: ایالات متحده در اشتباه خواهد بود اگر در فکر رویارویی با کره شمالی با استفاده از تحریم ها باشد و نخواهد موضع تقابل جویانه خود را رها کند.

ری یونگ-هو به مصاحبه اخیر پامپئو درباره تحریم ها علیه کره شمالی اشاره و وی را گستاخ توصیف نموده است. به عقیده وزیر خارجه کره شمالی با اظهاراتی که همتای آمریکایی وی به زبان آورده پیونگ یانگ تردید دارد پامپئو بتواند موضوعی را حل نماید.

وزیر خارجه کره شمالی همچنین پامپئو را گیاه سمی دیپلماسی آمریکا توصیف و توضیح داد این خیال خامی است که تحریم ها پیونگ را مجبور به تغییر رویکرد می نماید.

کره شمالی در اوایل امسال نیز از آمریکا خواسته بود وزیر خارجه این کشور را از مذاکرات پیونگ یانگ-واشنگتن کنار بگذارد. پیونگ یانگ خواهان آن شده بود که کسی دقیق تر و بالغ تر در برقراری ارتباط جایگزین وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا گردد.

پس از سه دیدار رو در روی سران آمریکا و کره شمالی و توافق ظاهری هنوز روابط این دو کشور در بن بست به سر می برد. کره شمالی در اعتراض به مانورهای مشترک آمریکا-کره جنوبی با شلیک چندین موشک بالستیک اعتراض نموده و از طرف دیگر آمریکا با تهدید به ابقای تحریم ها خواهان از سرگیری مذاکرات است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 281

به "هشدار شدید کره شمالی علیه تحریم های آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار شدید کره شمالی علیه تحریم های آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید