هیلاری کلینتون: روسیه دست به یک مداخله گسترده در انتخابات کشور ما زد

به گزارش ایران عکس، هیلاری کلینتون می گوید، تحقیقات رابرت مولر دو نتیجه مسلم داشته است؛ نخست این که روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا مداخله نموده و دوم این که ممانعت از اجرای عدالت اتفاق افتاده است.

هیلاری کلینتون: روسیه دست به یک مداخله گسترده در انتخابات کشور ما زد

هیلاری کلینتون، کاندیدای ریاست جمهوری سابق دموکراتها در انتخابات ریاست جمهوری 2016 این اظهار نظر را در زمان حضور در مراسمی در کالج ولسلی همراه با مادلین آلبرایت، وزیر خارجه اسبق آمریکا مطرح نمود.

کلینتون خاطر نشان کرد: روسیه دست به یک مداخله گسترده و نظام مند در انتخابات کشور ما زد.

او خطاب به جمعیت شنونده سخنرانی خود گفت: شما نمی توانید فصل به فصل و قسمت به قسمت این گزارش را بخوانید و نتایجی را که من گرفتم نگیرید.

به گفته کلینتون، مردم از شنیدن خبرهای مربوط به یافته های گزارش رابرت مولر از تحقیقاتش در خصوص مداخله روسیه به نفع ترامپ در انتخابات 2016 خسته شده اند و می خواهند به سراغ زندگی عادی خود بروند.

این وزیر خارجه سابق آمریکا اظهار کرد: مردم فقط می خواهند که دیگر هیچ چیز درباره این تحقیقات نشوند و به زندگی عادی خود برگردند. اما تضعیف حاکمیت قانون اصلا یک اتفاق عادی نیست. حمله به مطبوعات اصلی کاری عادی نیست. کوشش برای تضعیف یک شاخه دیگر از دولت به هیچ وجه عادی نیست.

این اظهارنظرهای کلینتون که در روز شنبه مطرح شدند، اولین اظهارنظرهای علنی او درباره موضوع ممانعت از اجرای عدالت از زمانی که رابرت مولر به قرائت بیانیه خود در تلویزیون درباره گزارشش در ماه گذشته میلادی پرداخت، محسوب می شوند.

این بازرس ویژه فدرال در صحبتهایش تاکید نمود، گزارش تحقیقات او ترامپ را از اتهام ممانعت از اجرای عدالت تبرئه نمی کند.

کلینتون قبلا هم گفته بود، از نظر او مداخله روسیه در انتخابات 2016 یکی از عوامل تاثیرگذار در باختش به ترامپ در این انتخابات بوده است.

کلینتون و آلبرایت که هر دو وزرای خارجه اسبق آمریکا هستند در این مراسم به بحث درباره وضعیت حقوق زنان در دنیا و تاثیرات شبکه های اجتماعی و اطلاعرسانی سریع بر جامعه پرداختند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 218

به "هیلاری کلینتون: روسیه دست به یک مداخله گسترده در انتخابات کشور ما زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیلاری کلینتون: روسیه دست به یک مداخله گسترده در انتخابات کشور ما زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید