واکسینه شدن افراد بالای 75 سال تا سرانجام هفته ادامه دارد، تا به امروز 70 درصد جمعیت بالای 80 سال واکسینه شده اند

به گزارش ایران عکس، خبرگزاری خبرنگاران- واکسینه کردن افراد بالای هفتاد و پنج سال دارای پرونده الکترونیک سلامت تا چهارشنبه ادامه دارد و جاماندگان میتوانند پس از این زمان در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام نمایند.

واکسینه شدن افراد بالای 75 سال تا سرانجام هفته ادامه دارد، تا به امروز 70 درصد جمعیت بالای 80 سال واکسینه شده اند

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، دکتر جعفرصادق تبریزی با بیان اینکه تا اول وقت دیروز به 129 هزار نفر از افراد بین 75 تا 79 سال واکسن تزریق شده است گفت: این افراد به وسیله پیامک و تماس تلفنی به وسیله شبکه های بهداشت فراخوانده شده اند.

وی با اشاره به اینکه تا چهارشنبه اگر با افراد این گروه سنی تماسی حاصل نشد می توانند به وسیله سامانه salamat.gov.ir ثبت نام نمایند که امیدواریم تا اوایل هفته آینده 930 هزار نفر این رده سنی به اتمام برسد.

آقای دکتر جعفرصادق تبریزی اضافه کرد: پس از اینکه پیامک برای کسانی که لیست آن ها را داریم ارسال شد و برای واکسن فراخوان شدند و آمدند، آن وقت سامانه برای ثبت نام مابقی کسانی که در لیست نبودند شروع می گردد. یعنی اکنون تنها افراد بالای 80 سال می توانند ثبت نام نمایند و احتمالا از آخر این هفته 75 سال به بالا هم بتوانند در سامانه ثبت نام نمایند.

وی اضافه کرد: تا دو شب پیش 67 هزار نفر به وسیله سامانه salamat.gov.ir ثبت نام برای گروه سنی بالای هشتاد سال کردند که تزریق واکسن برای حدود 27 هزار نفر از آن ها انجام شد، حدود 14 هزار و 900 نفر نوبت دهی شدند و پیامک برایشان ارسال شده است. بالای 50 درصد (34 هزار نفر) کسانی که در سامانه ثبت نام کردند از تهران عظیم هستند.

جمعیت سالمندان بالای 80 سال کشور حدود یک میلیون و 160 نفر است و از این تعداد تا دیروز حدود 750 هزار نفر یا 65 درصد واجدین شرایط را واکسینه کردیم که درصد و پوشش خوبی است و امیدواریم این میزان پوشش به بالاتر از 70 یا 75 درصد برسد.

وی تأکید کرد: مراکز ما محدودیت تعداد تزریق روزانه ندارند؛ البته، چون هنوز واکسن به تعداد کافی به دستمان نرسیده بود مقداری با احتیاط حرکت می کردیم، ولی امروز صبح حدود یک میلیون واکسن و امشب هم یک و نیم میلیون واکسن دریافت می کنیم و به این طریق واکسیناسیون را انجام می دهیم. مجددا چهارشنبه این هفته و هفته آینده هم حدود 2 میلیون واکسن به دستمان می رسد که گروه های سنی بعد را هم پوشش می دهد.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: تا به امروز 70 درصد جمعیت بالای 80 سال واکسینه شده اند و جاماندگان این گروه می توانند با ثبت نام در سامانه از زمان تزریق واکسن خود آگاه شوند و سهمیه واکسن ان ها حذف نمی گردد.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از صدا و سیما، وی اضافه کرد: زمانی که 70 درصد جمعیت 75 تا 79 سال نیز واکسینه شوند تزریق واکسن گروه سنی بعدی شروع می گردد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 21 تیر 1400 بروزرسانی: 21 تیر 1400 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1704

به "واکسینه شدن افراد بالای 75 سال تا سرانجام هفته ادامه دارد، تا به امروز 70 درصد جمعیت بالای 80 سال واکسینه شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسینه شدن افراد بالای 75 سال تا سرانجام هفته ادامه دارد، تا به امروز 70 درصد جمعیت بالای 80 سال واکسینه شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید