واکنشها به ماجرای اخذ تعهد نامه از صاحبان کالا در گمرک در ایام نوروز؛ کج سلیقگی شد

به گزارش ایران عکس، رئیس مرکز مقررات زدایی وزرات اقتصاد، درحالی ماجرای اخذ یک تعهد نامه مرسوم از صاحبان کالا در گمرک را پیگیری نموده؛که این موضوع واکنش گمرک ایران را نیز در پی داشته است.

واکنشها به ماجرای اخذ تعهد نامه از صاحبان کالا در گمرک در ایام نوروز؛ کج سلیقگی شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تسنیم، علی فیروزی، رییس مرکز ملی مطالعات، پایش و بهبود محیط کسب و کار - وزارت امور مالی و دارایی اخیرا اعلام نموده است، از رییس کل و معاون گمرک موضوع اخذ تعهد نامه از صاححبان کالا رو پرس و جو کردم گفتند این تعهدنامه هرساله و فقط در بازه زمانی 1 فروردین تا زمان ابلاغ قانون بودجه سال جدید ناچارا اخذ میگردد. همکاران ما در صف با زدن چنین اطلاعیه ای با این ادبیات، کج سلیقگی کردندکه دستور داده شد اطلاعیه ها جمع شوند.

در ادامه تعهد نامه مذکور قابل مشاهده است، بر این اساس صاحبان کالا باید هرگونه تغییر در تعرفه و ارزش کالا را بپذیرند.

لازم به ذکر است، بخش مهمی از تفاوت ارزش کالا مربوط به تغییر نرخ محاسباتی ارز است. بر اساس قانون بودجه مصوب مجلس شورای اسلامی نرخ محاسباتی ارز از 4200 تومان به نرخ ای تی اس که به نرخ سامانه نیما نزدیک است، تغییر خواهد نمود.

لازم به ذکر است، از سوی گمرک ایران و وزارت امور مالی و دارایی به دولت پیشنهاد شده تا به روال قبل، حقوق ورودی مانند سال قبل اخذ و نسبت به ترخیص کالاها اقدام گردد؛ بنابراین مبنای محاسبات برای تمامی کالاها همچنان همان دلار 4200 تومانی است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 فروردین 1400 بروزرسانی: 26 فروردین 1400 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1561

به "واکنشها به ماجرای اخذ تعهد نامه از صاحبان کالا در گمرک در ایام نوروز؛ کج سلیقگی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنشها به ماجرای اخذ تعهد نامه از صاحبان کالا در گمرک در ایام نوروز؛ کج سلیقگی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید