وزارت آموزش و پرورش پیگیر موضوع بازنشستگی نیروهای دانشسرایی است

به گزارش ایران عکس، خبرنگاران/فارس مدیرکل آموزش و پرورش فارس به موضوع بازنشستگی که برای نیروهای دانشسرایی به دلیل فاصله خدمت اتفاق افتاده، اشاره و اظهار کرد: در این باره به هیچ وجه آموزش و پرورش و شخص وزیر یا معاونین وی نقشی نداشته اند و این رای مربوط به دیوان عدالت اداری است اما وزیر آموزش و پرورش به جد پیگیر ماجراست تا این مسئله را حل و فصل نمایند.

وزارت آموزش و پرورش پیگیر موضوع بازنشستگی نیروهای دانشسرایی است

فرهاد اسماعیلی پنج شنبه 26 فروردین در دوازدهمین نشست برخط با رؤسا و شورای معاونین ادارات آموزش و پرورش سراسر استان گفت: از اولویت های اصلی و اقدامات لازم برای آموزش های پس از دوران کرونا که سازمان یونسکو نیز به آن اشاره نموده، یکی شناسایی فعال بچه هایی است که از امکانات آموزشی بهره مند نیستند و دیگری شناسایی موانع پیش روی دانش آموزان برای بازگشت به مدرسه است.

او همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه بحث انتخابات نشانگر قدرت دموکراسی کشور ما است و نیروهای فعلی باید با قوت و قدرت به کارشان ادامه دهند، اضافه کرد: فرهنگیان باید در انتخابات نقش فعال و موثری را ایفا نمایند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با تصریح بر این نکته که نباید ادارات را سیاست زده کنیم، در چرایی این گفته بیان نمود: در بقای افراد در مناصب سیاسی کیفیت نسبت به کمیت از اهمیت بیشتری برخوردار است.

اسماعیلی ادامه داد: در دولت تدبیر و امید کارهای بزرگی اجرا شده که باید برای مردم بازگو گردد تا زمینه مشارکت عمومی در انتخابات فراهم گردد.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش فارس نیز در این جلسه گفت: سرانجام فروردین ماه ، سرانجام سال اقتصادی است و در این زمینه احتیاج به یک حرکت جمعی و متحدانه برای بستن پرونده های اقتصادی داریم.

محسن کلاری گفت: در رابطه با نیروی انسانی و کمبودهای پیش رو نیز باید گفت نقص هایی در این زمینه وجود دارد که مثل سال های قبل باید این مسئله مدیریت گردد تا هیچ کلاسی از وجود معلم بی بهره نگردد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس نیز در ادامه این جلسه گفت: فارس سال جاری میزبان همایش هویت بچه ها ایران اسلامی است که انتظار است با توجه به ظرفیت هایی که در بین معلمان و همکاران اداری وجود دارد زمینه مشارکت گسترده و همه جانبه در این همایش فراهم گردد.

محمد فیاض پور گفت: تا سرانجام 31 اردیبهشت ماه آموزش مجازی به دانش آموزان همچنان ادامه دارد و این انتظار وجود دارد که روسای آموزش و پرورش با دقت نظر لازم نسبت به آموزش مناسب و یادگیری همه دانش آموزان در مناطق مختلف دقت نظر کافی داشته باشند.

او با بیان اینکه در حوزه ابتدایی ازمون کمی و حضوری نداریم اضافه کرد: همه ازمون های شش پایه ابتدایی به صورت مجازی و کیفی برگزار خواهد شد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس نیز گفت: براساس آمارهای معاون آموزشی یونسکو در دنیا 107 کشور دنیا در شرایط کرونایی آموزش حضوری را دنبال می نمایند و 30 کشور دنیا مدارس خود را به کلی تعطیل نموده اند و 70کشور دنیا به صورت مجازی و حضوری یعنی ترکیبی فعالیت آموزشی خود را دنبال می نمایند که کشور ایران نیز در زمره این 70 کشور قرار داشت.

رسول قانونی مطرح کرد: در خصوص نحوه برگزاری امتحانات دوره متوسطه اول و دوم نیز باید گفت امتحانات پایه نهم و دوازدهم به صورت حضوری برگزار خواهد و در زمینه اینکه سوالات پایه نهم به صورت هماهنگ استانی، منطقه ای یا مدرسه ای باشد اختیار به ستاد استانی برگزاری امتحانات داده شده است که به زودی برنامه آن توسط ستاد استانی تنظیم و ابلاغ خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1400 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1598

به "وزارت آموزش و پرورش پیگیر موضوع بازنشستگی نیروهای دانشسرایی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت آموزش و پرورش پیگیر موضوع بازنشستگی نیروهای دانشسرایی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید