وزیر سوری: دفاع از مرزهای شمالی اولویت ارتش است

به گزارش ایران عکس، وزیر آشتی ملی سوریه تأکید کرد که دفاع از مرزهای شمالی اولویت ارتش است و این مساله جای بحث ندارد.

وزیر سوری: دفاع از مرزهای شمالی اولویت ارتش است

ارتش سوریه

علی حیدر، وزیر آشتی ملی سوریه در گفت وگو با روزنامه سوری الوطن درباره تحولات 72 ساعت اخیر از جمله آغاز عقب نشینی آمریکا و پیشروی ارتش صحبت کرد و گفت: ارتش سوریه هر زمان که فرصت مناسب باشد در تمامی خاک این کشور پیشروی خواهد کرد و این مساله جزو اولویت های ماست. زمانی که خاک سوریه و مرزهای شمالی در معرض تجاوز نظامی مستقیم از سوی کشوری مثل ترکیه قرار گیرد دفاع از مرزها به اولویت تبدیل می شود. اکنون این از اولویت های ماست و ارتش سوریه در این راستا حرکت می کند و طی روزهای آینده شاهد استقرار گسترده ارتش در این مناطق خواهیم بود.

ترکیه

وی تأکید کرد: ارتش قادر است از این مناطق دفاع کند و این مسئله ای است که جای بحث ندارد.

دفاع از مرز شمالی

حیدر درباره چگونگی تعامل دولت سوریه با نیروهای سوریه دموکراتیک بعد از ورود ارتش به این مناطق گفت: مکانیزم حل و فصل واضح است و شامل تمامی کسانی می شود که علیه دولت سوریه سلاح به دست گرفتند. بر این اساس با این نیروها به عنوان یک شهروند و یک فرد برخورد می شود نه گروه و سازمان. هر سوری هر جا و با هر اسمی که باشد می تواند صراحتا تمایل خود را برای حل و فصل وضعیتش اعلام کند.

وی اضافه کرد: تدابیری از سوی دولت و طرف های امنیتی و قضایی و وزارتخانه ها درحال بررسی است. زمانی که این افراد مشمول قانون عفو شدند به وضعیتشان رسیدگی می شود.

حیدر گفت: ترکیه کشوری متجاوز است و کسی که بر عامل خارجی تکیه کند تنها دچار خطا نشده بلکه نقشی را برای اجرای طرح های بیگانگان برعهده گرفته است اما طرف های خارجی هر زمان که لازم بدانند دست از او می کشند و او را می فروشند.

وی بر اهمیت اجرایی کردن فعالیت کمیته های آشتی محلی تأکید کرد و گفت: آشتی هایی که تا به امروز به دست آمده تبلیغات کشورهای متجاوز علیه سوریه برای تغییر جمعیتی را ناکام گذاشته است. آشتی موجب بازگشت شهروندان به مناطق خود شده است. اگر پایداری و دستاوردهای ارتش و ایجاد این طرح از سوی رهبری سیاسی و حمایت مردمی از آن نبود این هدف محقق نمی شد. این عوامل هسته اصلی برای فضای سیاسی مثبتی جهت موفقیت روند سیاسی و آغاز بازسازی کشور است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 476

به "وزیر سوری: دفاع از مرزهای شمالی اولویت ارتش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر سوری: دفاع از مرزهای شمالی اولویت ارتش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید