چشم پرسپولیس ترسید، جلوگیری از فاجعه تابستانی

به گزارش ایران عکس، پرسپولیسی ها برای جلوگیری از اتفاقات تابستان گذشته و جدایی بازیکنانش، فرایند تمدید قرارداد با بازیکنان اصلی و جوانان خود را شروع نموده اند.

چشم پرسپولیس ترسید، جلوگیری از فاجعه تابستانی

از پروفایل ما وبلاگ حامد دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، تابستانی که گذشت برای پرسپولیسی ها تلخ تر از فصول گذشته بود. تعداد زیادی از بازیکنان اصلی و سرشناس این تیم به دلیل ناکارآمدی مدیران باشگاه به راحتی و بدون این که سودی به این باشگاه برسانند، تیم را ترک کردند.

علت اصلی این اتفاق، اتمام قرارداد بازیکنان و تبدیل شدن به بازیکنان آزاد و همین طور تعهد نداشتن این مجموعه به بازیکنان و فراهم کردن زمینه مناسب برای فسخ قرارداد و مجددا تبدیل شدن به بازیکنان آزاد بود.

در فوتبال روز جهان، بازیکنان آزاد به علت تعهد نداشتن به هیچ مجموعه ای، در هنگام پیوستن به تیم جدیدی نیازی به برگه رضایت نامه ندارند اما در سوی مقابل، بازیکنانی که تحت قرارداد با تیمی باشند، برای انتقال به یک تیم دیگر باید برگه رضایت نامه داشته باشند که این اتفاق معمولا در ازای دریافت مبلغی معین و درج شده در قرارداد صورت می گیرد.

به طور مثال مبلغ رضایت نامه سرخیو راموس برای ترک رئال مادرید و انتقال به تیم جدید 700 میلیون یورو است اما در صورتی که سران مادرید با کاپیتان این تیم تمدید ننمایند، او در خاتمه فصل تبدیل به بازیکن آزاد خواهد شد. مثال دیگر لیونل مسی است که اگر در ماه های آینده قراردادش را تمدید نکند، بدون پرداخت مبلغ رضایت نامه 700 میلیون یورویی خود راهی تیم دیگری می گردد.

جلوگیری از تکرار فاجعه ترابی و خلیل زاده

پرسپولیسی ها که به جز بیرانوند، سایر بازیکنان خود را بدون دریافت مبلغی از دست داده اند، با تمدید قرارداد بازیکنانی مانند سیامک نعمتی، کمال کامیابی نیا و مهدی عبدی در تدارک حفظ بازیکنان خود در سال های آینده هستند.

آن ها حداقل با این ترفند، می توانند از محل فروش بازیکنان خود درآمدی کسب نمایند و برای مخارج خود به کار ببرند. البته این اتفاق منوط به این است که باشگاه در هفته های منتهی به خاتمه فصل دستمزد بازیکنان را در موعد مقرر پرداخت کند تا بازیکنانی مانند شجاع خلیل زاده و مهدی ترابی قراردادشان را فسخ ننمایند و بدون پرداخت مبلغ رضایت نامه راهی تیم دیگری شوند؛ اتفاقی که کم از یک فاجعه برای تیمی در آستانه قهرمانی آسیا نداشت.

حتی پرسپولیس بعد از گذشت دو سال از حضور قرضی محمد نادری از این تیم، هیچ گاه برای قطعی کردن انتقال این بازیکن به سرخپوشان اقدام نکرد تا از محل جدایی این بازیکن و پیوستن به استقلال هم سود کند و یا در جدایی علی علیپور که قراردادش زودتر از اتمام فصل تمدید نشد تا او به بازیکن آزاد تبدیل نگردد.

باید دید سرخپوشان در روزها و هفته های آینده قرارداد کدام یک از بازیکنان خود را حداقل به مدت یک یا دو سال دیگر تمدید خواهند کرد تا اسکلت این تیم که افتخارات زیادی را در این سال ها کسب نموده، حفظ گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1347

به "چشم پرسپولیس ترسید، جلوگیری از فاجعه تابستانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چشم پرسپولیس ترسید، جلوگیری از فاجعه تابستانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید