چهار بیمارستان در استان بوشهر در حال ساخت است

به گزارش ایران عکس، معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در حال حاضر چهار بیمارستان در استان بوشهر در حال ساخت است.

چهار بیمارستان در استان بوشهر در حال ساخت است

به گزارش از ، دکتر ایرج بیژنی معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در بازدید از پروژه های بهداشتی و درمانی شهرستان دشتستان بیان نمود: هم اکنون 8 پروژه عمرانی در بخش بهداشت و درمان در شهرستان دشتستان در حال احداث است.

او توضیح داد: ساختمان خانه های بهداشت پلنگی، باغ تاج، خون، تنگ ارم و اورژانس 115 آبپخش تکمیل و در صورت تأمین هزینه خرید تجهیزات افتتاح خواهند شد.

دکتر بیژنی اضافه کرد: انتظار داریم ساختمان جدید شبکه بهداشت و درمان دشتستان با پیشرفت فیزیکی بیش از 90 درصد در دهه فجر سال جاری به بهره برداری برسد.

معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عنوان نمود: همچنین ساختمان کلینیک ویژه برازجان که در سال 94 عملیات اجرایی آن آغازشده است و پیشرفت فیزیکی 75 درصد دارد که امیدواریم با تأمین اعتبار تکمیل و به شهروندان دشتستانی خدمات قابل توجه ای را ارائه دهد.

دکتر بیژنی همچنین در بازدید از ساختمان جدید بیمارستان 17 شهریور برازجان تاکید نمود: فاز اول اسکلت فلزی این بیمارستان با 40 درصد پیشرفت فیزیکی از محل اعتبارات حوادث و سفر ریاست جمهوری در 6 طبقه در حال احداث است و اعتبار این پروژه در حدود 80 میلیارد تومان است که با مدیریت منابع امیدواریم تا دو سال آینده به بهره برداری برسد.

او توضیح داد: در حال حاضر چهار بیمارستان شامل بیمارستان جایگزین فاطمه زهرا (س) بوشهر، بیمارستان 17 شهریور برازجان، اورژانس هسته ای بوشهر و مرکز بیماری های خاص (پژوهشی درمانی) در سطح استان در حال احداث است که اعتبار ریالی آن ها 280 میلیارد تومان است.

معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر یادآور شد: با تکمیل این پروژه ها نسبت تخت به ازای هر 1000 نفر جمعیت از یک و چهاردهم فعلی به 2 تخت به ازای هر 1000 نفر جمعیت می رسد که از میانگین کشوری بالاتر خواهد شد.

م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 19 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 732

به "چهار بیمارستان در استان بوشهر در حال ساخت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهار بیمارستان در استان بوشهر در حال ساخت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید