کردهای سوریه: داعش به دنبال سوءاستفاده از شرایط شیوع کرونا است

به گزارش ایران عکس، سخنگوی شبه نظامیان کرد سوریه گفت که تروریست های داعش کوشش دارند با سوءاستفاده از شرایط به وجود آمده از شیوع بحران کرونا به بازسازی خود و افزایش فعالیت ها دست بزنند.

کردهای سوریه: داعش به دنبال سوءاستفاده از شرایط شیوع کرونا است

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ریدور خلیل مسئول روابط عمومی نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) در مصاحبه ای گفت که گروهک تروریستی داعش کوشش دارد به سوءاستفاده از شرایط به وجود آمده به علت شیوع کرونا، به بازسازی و بازچینی عناصر خود بپردازد.

او به وبگاه شبکه رووداو گفت که گروهک داعش همچنان یک خطر موجود و عظیم به خصوص در مناطق بیابانی سوریه و شرق دیرالزور و مناطق مرزی با عراق و مناطقی که به علت بافت جغرافیایی نظارت امنیتی پایینی دارد؛ به شمار می رود.

این مقام کرد سوریه در ادامه مدعی شد که با خروج نیروهای آمریکایی از بعضی پایگاههای شمال سوریه، داعش کوشش دارد حضور خود را در این مناطق تقویت کند.

ریدور خلیل تأکید کرد که مبارزه با داعش همچنان اولویت شبه نظامیان کرد به شمار می رود و در این راستا همکاری ها و هماهنگی ها با ائتلاف آمریکایی ادامه دارد.

او در مورد وجود پایگاههای روسیه در شمال شرق سوریه نیز گفت که مسکو هیچ زمانی به دنبال تشکیل یک گروه وفادار به خود نبوده است و نوع تعامل شبه نظامیان کرد با ارتش روسیه همکاری و هماهنگی در امور میدانی است.

سخنگوی نیروهای قسد درباره نوع رابطه این نیروها با ارتش سوریه نیز گفت که دو طرف صرفا در امور نظامی هماهنگ هستند و هیچ مذاکره ای در جریان نیست و اصولا مذاکره کار سیاسیون است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 983

به "کردهای سوریه: داعش به دنبال سوءاستفاده از شرایط شیوع کرونا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کردهای سوریه: داعش به دنبال سوءاستفاده از شرایط شیوع کرونا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید