کره شمالی: ترامپ بار دیگر اون را مرد موشکی خطاب کند با چالش روبرو می شود

به گزارش ایران عکس، فارس نوست: یک دیپلمات ارشد کره شمالی تهدید کرد اگر رئیس جمهور آمریکا یک بار دیگر رهبر کره شمالی را مرد راکتی خطاب کند با چالش بسیار خطرناکی روبرو می شود.

کره شمالی: ترامپ بار دیگر اون را مرد موشکی خطاب کند با چالش روبرو می شود

به نوشته خبرگزاری رویترز، چو سون هوی معاوم وزیر امور خارجه کره شمالی این چالش را مشابه آنچه دو سال پیش وجود داشت توصیف کرد؛ زمانی که تنش بین پیونگ یانگ و واشنگتن رو به افزایش گذاشت.

ترامپ روز سه شنبه در نشست سران پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در لندن به ایران عکس گفته بود: [کیم] راکت هوا کردن را دوست دارد. به همین دلیل است که او را مرد راکتی خطاب می کنم.

پاک جانگ چون فرمانده ارتش کره شمالی نیز روز چهارشنبه هشدار داد که ممکن است کره شمالی و آمریکا هر لحظه به صورت تصادفی وارد درگیری کامل مسلحانه شوند و هرگونه حمله ای با واکنش سریع نیروهای کره شمالی روبرو می شود.

به گفته این مقام کره شمالی، مذاکره ای که ایالات متحده در تلاش برای فروختن آن به کره شمالی است در اساس چیزی جز یک ترفند احمقانه برای محدود نگهداشتن کره شمالی به مذاکره و استفاده از آن برای سودجویی سیاسی و انتخابات در ایالات متحده نیست.

کره شمالی تا پایان سال جاری میلادی (10 دی) به آمریکا مهلت داده پای میز مذاکره برگشته و تحریم ها علیه پیونگ یانگ را لغو کند و در غیر این صورت باید آماده هرگونه اقدامی از سوی این کشور باشد.

نشریه چوسان سیمبو در این باره نوشت، پیونگ یانگ آماده است در صورت عدم حصول پیشرفت چشمگیر در دیپلماسی با آمریکا، در راستا جدیدی قدم بردارد و تولید سامانه های تسلیحاتی جدید خود را تسریع بخشد، بنابراین آمریکا نباید فرصت حیاتی گفت وگو با کره شمالی را از دست بدهد.

رئیس جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی اولین بار در سال 2018 و در کشور سنگاپور مذاکراتی را برگزار کردند که نتیجه ای نداشت. پس از آن دور دوم مذاکرات میان رهبران این دو کشور در پایتخت ویتنام برگزار گشت که آن نیز به شکست ختم شد. بار سوم، ترامپ و کیم در منطقه غیرنظامی در مرز دو کره دیدار کردند و از آن به بعد به دلیل عدم پایبندی واشنگتن به تعهداتش در مقابل کره شمالی، هیچ گونه پیشرفتی در روابط دو کشور حاصل نشده است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 599

به "کره شمالی: ترامپ بار دیگر اون را مرد موشکی خطاب کند با چالش روبرو می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی: ترامپ بار دیگر اون را مرد موشکی خطاب کند با چالش روبرو می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید