کرونا به ناسا رسید؛ دورکاری اجباری در یکی از مراکز ناسا

به گزارش ایران عکس، پس از ابتلای یکی از کارکنان مرکز پژوهشی ایمز (Ames Research Center) ناسا به بیماری کرونا ناسا از کارکنان این مرکز خواست تا از خانه وظایف کاری خود را انجام دهند.

کرونا به ناسا رسید؛ دورکاری اجباری در یکی از مراکز ناسا

روز یکشنبه 8 مارس ابتلای یکی از کارکنان مرکز ایمز ناسا به ویروس کرونا تایید شد. در پی این اتفاق مرکز پژوهشی ایمز به طور موقت و تا اطلاع بعدی در شرایط دورکاری اجباری نهاده شد.

طبق گفته مدیر ناسا این اقدام برای انجام آنالیز های بیشتر و ردیابی کسانی که ممکن است به ویروس آلوده شده باشند لازم بود. مسئولان در کوشش هستند تا افرادی را که با فرد مبتلا به ویروس کرونا در تماس بوده اند و احتمال ابتلای آن ها به این بیماری وجود دارد را شناسایی نمایند.

دسترسی به مرکز پژوهشی ایمز در حال حاضر به شدت محدود شده و پرسنل ناسا تنها در شرایط خاص می توانند وارد این مرکز شوند.

ناسا روز آدینه 6 مارس از کارکنانش خواست در برنامه ای آزمایشی به صورت دورکاری فعالیت های خود را انجام دهند. اقدامی که در جهت آمادگی ناسا برای مقابله با شرایط اضطراری ناشی از شیوع ویروس کرونا انجام شد.

طبق اعلام مدیر ناسا برنامه آزمایشی دورکاری روز آدینه تست موفقیت آمیزی بود که در مقیاس عظیم انجام گرفت. طبق گزارش ها هیچ مسئله ای از عملکرد کلی سیستم IT نیز مشاهده نشد. مدیر ناسا همچنین اضافه نمود با گسترش ویروس کرونا در دنیا ناسا به دقت شرایط را زیر نظر خواهد گرفت و با همکاری با مسئولان دولتی و ایالتی اقدامات لازم برای حفظ سلامتی کارکنان خود را انجام خواهد داد.

طبق آخرین گزارش ها 564 نفر در ایالات متحده به صورت قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند که بیشتر آن ها در ایالت های واشنگتن و کالیفرنیا حضور دارند. تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در سرتاسر دنیا از مرز 111 هزار نفر عبور نموده است. ویروسی که تا کنون حداقل جان 3892 نفر را گرفته و مسائل فراوانی را در زمینه های مختلف ایجاد نموده است.

عکس کاور: مرکز پژوهشی ایمز ناسا در کالیفرنیا.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 8 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 874

به "کرونا به ناسا رسید؛ دورکاری اجباری در یکی از مراکز ناسا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا به ناسا رسید؛ دورکاری اجباری در یکی از مراکز ناسا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید