کشته شدن 163 عضو پ ک ک در عملیات پنچه ارتش ترکیه

به گزارش ایران عکس، ایرنا نوشت: مدیر مطبوعات و روابط عمومی وزارت دفاع ملی ترکیه خاطرنشان کرد که در چارچوب سه عملیات پنجه تا کنون 163 عضو گروه غیر قانونی حزب کارگران کردستان (پ ک ک) از پای درآمده اند.

کشته شدن 163 عضو پ ک ک در عملیات پنچه ارتش ترکیه

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش خبرگزاری آناتولی در روز سه شنبه، سرهنگ نادیده شبنم آکتوپ مدیر مطبوعات و روابط عمومی وزارت دفاع ملی ترکیه در کنفرانس مطبوعاتی بیان کرد: در چارچوب سه عملیات پنجه تا کنون 163 تروریست از پای درآمده اند.

لازم به ذکر است عملیات پنجه-3 ارتش ترکیه 23 اوت امسال با هدف پایان دادن به حضور تروریست های پ.ک.ک در شمال عراق شروع شد و همچنان ادامه دارد.

ارتش ترکیه از 27 ماه مه (6 خرداد) با شروع عملیات پنچه در شمال عراق، به دنبال پاکسازی این مناطق از حضور عناصر پ. ک. ک است.

در ادامه این عملیات، عملیات پنجه 2 در 23 خرداد و پنجه 3 در دوم شهریور برای مقابله با پ. ک. ک در شمال عراق شروع شد.

عراق بارها حملات ارتش ترکیه به شمال این کشور را محکوم و از آنکارا خواسته است تا عملیات نظامی خود را در خاک عراق متوقف کند.

حزب کارگران کردستان ترکیه بیش از 30 سال است که به صورت مسلحانه علیه دولت مرکزی آنکارا مبارزه می کند.

از سوی دیگر ترکیه، گروه های کُرد مسلح سوریه (ی.پ.گ) را نیز تروریستی و تهدیدکننده امنیت ملی خود می داند و بارها در گفت وگو با آمریکا (متحد نمودها) خواهان ایجاد منطقه امن در منطقه شرق فرات سوریه شده است.

ترکیه و آمریکا به رغم این که برای ایجاد منطقه امن در شمال سوریه اختلاف نظر داشته و دارند، پایان با تأسیس مرکز عملیات مشترک در آنکارا برای ایجاد یک منطقه امن به توافق دست یافتند.

ایجاد منطقه امن در سوریه در حالی صورت می گیرد که ارتش ترکیه در دو عملیات سپر فرات (3 شهریور 95 تا 9 فروردین 96) و عملیات شاخه زیتون (30 دی ماه 96 تا 4 فروردین 97) با همکاری گروه های تروریستی مورد حمایت خود، چهار هزار کیلومتر از خاک سوریه از جمله شهرهای الباب، اعزاز، جرابلس و عفرین در شمال این کشور را تصرف نموده است.

دولت سوریه با اشغالگر خواندن دولت ترکیه در عملیات نظامی در منطقه عفرین و سایر مناطق شمال سوریه، بارها خواهان خروج نیروهای ارتش ترکیه از خاک سوریه شده است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 دی 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 564

به "کشته شدن 163 عضو پ ک ک در عملیات پنچه ارتش ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشته شدن 163 عضو پ ک ک در عملیات پنچه ارتش ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید