گشت زنی های زمینی مشترک ترکیه و آمریکا در شمال سوریه

به گزارش ایران عکس، وزیر دفاع ترکیه خاطرنشان کرد، کشورش برای شروع گشت های زمینی مشترک میان نیروهای ترکیه و آمریکا در منطقه امن واقع در شمال سوریه برنامه ریزی نموده است و آن را از فردا، یکشنبه (هشتم ماه سپتامبر) اجرایی می نماید.

گشت زنی های زمینی مشترک ترکیه و آمریکا در شمال سوریه

خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه در اظهاراتی گفت، مرکز عملیات مشترک فعالیت های خود را از شهرستان آقچه قلعه در استان شانلی اورفه در چارچوب جدول زمانی شروع نموده است. نخستین پهپاد به پرواز درآمد و سپس بالگردهای مشترک آمریکا و ترکیه در آسمان شمال سوریه در چارچوب نخستین مرحله از ایجاد منطقه امن عملیات خود را شروع کردند.

آکار ادامه داد، آنکارا عملیات مشترک پرواز بالگردها توسط این کشور و آمریکا در شمال سوریه را فرصتی می داند تا اقداماتی از جمله انهدام استحکامات تروریستی که باید انجام شوند را معین کند.

ترکیه و آمریکا هفتم اوت پس از برگزاری مذاکرات متعدد، درباره ایجاد مرکز اداره منطقه امن در شمال سوریه به توافق رسیدند تا این توافق طی مراحلی اجرایی گردد.

پیش از این سخنگوی پنتاگون 25 اوت از اجرای نخستین پرواز بالگردهای ترکیه و آمریکا در آسمان شمال سوریه اطلاع داد و آن را نقطه عطفی در کوشش های مرکز عملیات مشترک برای هماهنگی کوشش ها جهت ایجاد منطقه امن در شرق فرات دانست.

آکار اخیرا اعلام نموده است، مرکز مذکور اجرای نخستین اقدامات مرحله میدانی برای ایجاد منطقه امن در سوریه را شروع نموده است. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 324

به "گشت زنی های زمینی مشترک ترکیه و آمریکا در شمال سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گشت زنی های زمینی مشترک ترکیه و آمریکا در شمال سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید