آمریکا شبکه اینترنت کوانتومی را توسعه می دهد

به گزارش ایران عکس، به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، وزارت انرژی ایالات متحده آمریکا تصمیم دارد یک شبکه اینترنت کوانتومی توسعه دهد که با استفاده از ذرات درهم تنیده راستا ارتباطی آنی و ایمنی به وجود بیاورد که اطلاعات را به وسیله شبکه فیبرهای نوری منتقل کند.

آمریکا شبکه اینترنت کوانتومی را توسعه می دهد

این وزارتخانه در بیانیه ای طرح اولیه از شبکه کوانتومی را شرح داده که طی 10 سال تکمیل می گردد.طرح اولیه این شبکه توسط محققان آزمایشگاه ملی آرگون در نزدیکی شیکاگو ارائه شده است.

این درحالی است که در ماه فوریه 2020 محققان وزارت انرژی آمریکا در ایالت ایلینوی با همکاری محققان دانشگاه شیکاگو در یک حلقه کوانتومی 52 مایلی ذرات فوتون را در هم تنیدند.

آنها پیروز شدند یکی از طولانی ترین شبکه های کوانتوم محور در آمریکا را بسازند. طبق بیانیه وزرات انرژی این کشور شبکه مذکور به زودی به یک بستر آزمایشی 80 مایلی با 3 گره تبدیل می گردد.

اما قبل از اینکه چنین شبکه ای ساخته گردد، محققان باید فناوری های جدیدی توسعه دهند و مکانیک کوانتومی را کنترل نمایند.

رابرت جی زیمر رئیس دانشگاه شیکاگو در این باره می گوید: این پژوهش در حقیقت حوزه جدیدی از مطالعات را به وجود می آورد که همراه آن جبهه های تازه برای فناوری های کاربردی ایجاد می گردد. این فناوری ها در کل کیفیت زندگی انسان را ارتقا می دهند.

البته چنین شبکه ای برای استفاده عموم مردم توسعه نمی یابد. بلکه مورد استفاده اولیه آن در درجه اول بهداشت عمومی، امنیت و عملیات های دولتی است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1136

به "آمریکا شبکه اینترنت کوانتومی را توسعه می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا شبکه اینترنت کوانتومی را توسعه می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید