علم و تکنولوژی

متفاوت ترین گوشی ها در بازار فناوری

هنوز هم شرکت ها و استارت آپ هایی در بازار فناوری دنیا هستند که خلاف جریان همیشگی بازار حرکت می نمایند و سعی دارند مسیری متفاوت را در مقابل کاربران قرار دهند.

21 آبان 1398

چین؛ پایتخت پارک های موضوعی دنیا

افزایش تقاضای عمومی موجب رونق پارک های موضوعی در چین شده است که با طراحی بی نظیر و موضوعات جذاب خود، یکی از مهم ترین عوامل جذب گردشگر در چین است.

21 آبان 1398

چین سریع ترین ابرکامپیوتر جهان را ساخت

چین سریع ترین ابرکامپیوتر جهان را با استفاده از ریزتراشه هایی که در خود چین فراوری شده، ساخته و به این ترتیب به وابستگی چین به فناوری آمریکایی، برای فراوری ابرکامپیوتر خاتمه داده است.

13 آبان 1398

ایران و مالزی ظرفیت لازم برای گسترش روابط علمی و مالی را دارند

خبرنگاران: سفیر مالزی گفت: ایران و مالزی علاوه بر اینکه روابط فرهنگی گسترده ای با یکدیگر دارند ظرفیت لازم برای گسترش رابط علمی و مالی را نیز دارا هستند.

3 آبان 1398

شرکت های آمریکایی برای تجارت در چین ریسک بزرگی می نمایند

شرکت های آمریکایی که در چین تجارت می نمایند به خاطر کند شدن رشد مالی در اثر جنگ تجاری و اعتراضات در هنگ کنگ بر سر دموکراسی، ریسک بزرگی را به جان خریده اند.

2 آبان 1398

ان بی سی ادعا کرد: ترامپ خواهان گزینه های بیشتر برای مقابله با ایران شد

فارس نوشت: گزینه هایی برای آنچه برخورد با ایران پس از حمله به آرامکو خوانده شده، در اختیار رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا قرار گرفته اما او خواهان ارائه گزینه های بیشتر از جانب تصمیم سازان آمریکایی شده است.

2 آبان 1398

نکته بهداشتی: کوررنگی

خبرنگاران؛کوررنگی یک نقصان بینایی است که فرد مبتلا به آن در ادراک رنگ ها به درجات مختلف دچار مشکل است.

1 آبان 1398

حضور اعضای خوشه صنعتی خرمای بوشهر در نمایشگاه مالزی

خبرنگاران: مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی بوشهر گفت : با مجوز سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران ،استان بوشهر به عنوان استان مشخص راهبری تور نمایشگاهی خوشه های صنعتی کشور به نمایشگاه صنایع کوچک مالزی انتخاب شد.

1 آبان 1398

بازاریابی محصولات دانش بنیان؛ مشکل عمده محققان

رئیس پارک علم و فناوری ایلام، بازاریابی محصولات دانش بنیان را یکی از مسائل شرکت های دانش بنیان برشمرد و گفت: باید سازوکاری داشته باشیم که خرید محصولات دانش بنیان تضمین گردد.

25 مهر 1398

ساخت نانوکاتالیستی برای به دام انداختن نور خورشید

به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، مهندسان دانشگاه لهای برای اولین بار یک فرآیند معدنی شدن زیستی تک آنزیمی را برای ساخت کاتالیست مورد استفاده قرار دادند، کاتالیستی که می تواند نور خورشید را به دام انداخته و از آن برای شکستن مولکول...

25 مهر 1398

هر آنچه در 90 جنجالی دیشب گذشت

تابناک : برنامه نود شب گذشته بار دیگر و پس از دو هفته تعطیلی روی آنتن تلویزیون رفت. این برنامه یکی از جنجای ترین برنامه های 90 در چند ماه گذشته بود . در این برنامه از انتخابات فدراسیون فوتبال گرفته تا بحث جابجایی جام حذفی و دیدارهای روز پایانی فوتسال مورد...

24 مهر 1398

همکاری های علمی با دانشمندان برجسته دنیا اسلام افزایش می یابد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بنیاد مصطفی با هدف تقویت ارتباط دانشجویان و دانشمندان جوان با دانشمندان برجسته دنیا اسلام، در نظر دارد طرح فرصت آفرینی همکاری داوطلبانه را در هفته اعطای جایزه مصطفی اجرا کند.

24 مهر 1398

موشک قادر دست بلند نیرو های مسلح ایران در خلیج فارس

موشک های کروز یکی از موثرترین سلاح ها در میدان های نبرد هستند که توانایی ایجاد ضربات سنگین و مهلک در زمین، هوا و دریا را دارند.

23 مهر 1398

شرایط انتشار محصولات بازار سرمایه اسلامی

به گزارش خبرنگاران به نقل از سازمان بورس و اوراق بهادار، هیات خدمات اقتصادی اسلامی، اصول هدایت در خصوص شرایط انتشار محصولات بازار سرمایه اسلامی (صکوک و طرح های سرمایه گذاری تجمعی اسلامی) را تصویب کرد. بر این اساس، اصول هدایت انتشار محصولات بازار سرمایه...

23 مهر 1398

مافیا علت دپوی 14 ساله زباله در گویچاله

مشکل زباله و دفن نامناسب به حدی بغرنج شده و فراتر از حد رفته که طی 14 سال، بیش از یک میلیارد کیلو زباله در منطقه گویچاله تخلیه شده است و حکایت این روزهای انباشت زباله در شهرهای مازندران و آلوده کردن بخشی از مناطق مرزی استان مازندران و سمنان شده است.

22 مهر 1398

شرط کاربردی شدن علوم شناختی آشنایی مردم با این دانش است

عضو کمیته علمی نخستین کنفرانس ملی علوم شناختی و رسانه گفت: علوم شناختی به شرطی کاربرد دارد که مردم با آن آشنا شوند نه اینکه تنها در حوزه دانشگاه ها آموزش داده گردد.

21 مهر 1398

رضا جعفری سرپرست مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی میراث فرهنگی شد

در حکمی از سوی معاون رئیس جمهوری، رضا جعفری به عنوان سرپرست مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منصوب شد.

20 مهر 1398

مراسم عزاداری تاسوعای حسینی در شهرهای مختلف پاکستان برگزار گشت

عزاداران حسینی در شهرهای مختلف پاکستان با برگزاری دسته های عزاداری، شهادت سالار شهیدان، و حضرت عباسع را به سوگ نشستند.

20 مهر 1398

ساخت پوست الکترونیکی حساس به درد و دما

محققان پوست الکترونیکی ای ساختند که می تواند درد و دما را مانند انسان احساس می نماید.

17 مهر 1398

اتحاد آمریکا و لهستان بر ضد خدمات نسل پنجم هواوی

آمریکا و لهستان با یکدیگر بر سر ارزیابی و کنترل تجهیزات مخابراتی مورد استفاده در شبکه های نسل پنجم تلفن همراه به توافق رسیدند، اقدامی که هدف از آن مقابله با هواوی است.

14 مهر 1398
تعداد: (81)