مقالات گردشگری

پرش فوق العاده چترباز آمریکایی بدون چتر نجات

لوک ایکنز (Luke Aikins) که سال هاست به عنوان چترباز فعالیت می نماید، بدون لباس پرواز یا چترنجات از هواپیما بیرون پرید تا سقوط آزاد 7620 متری اش را شروع کند. قرار بود دو دقیقه بعد از شروع این سقوط آزاد، به عنوان اولین چتربازی که چنین شاهکاری را انجام می دهد در هنگام...

4 تیر 1401

100 سال پیش سفر به دور جهان چقدر طول می کشید؟

کمتر کسی است که با داستان تخیلی یا کارتون سفر به دور جهان در 80 روز خاطره نداشته باشد، اما واقعا 100 سال پیش سفر به دور جهان چقدر زمان می برده است؟

1 تیر 1401

برگزاری رالی تور گردشگری تهران شمال

خبرگزاری مهر/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده و گزارشات منتشر شده، برگزاری رالی تور گردشگری تهران شمال صورت می گیرد.

26 خرداد 1401

تاکید بر لزوم نظارت و کنترل مراکز گردشگری استان لرستان

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، تاکید بر لزوم نظارت و کنترل مراکز گردشگری استان لرستان صورت گرفت.

25 خرداد 1401

امیدآفرینی و اخبار واقعی رسالت مدیران روابط عمومی ها است

خبرگزاری خبرنگاران-استاندار فارس با تاکید بر اینکه مدیران روابط عمومی ها باید فعالیت های واقعی دستگاه های خود را اطلاع رسانی کنند گفت: تلاش نداریم در دولت سیزدهم اقدامات غیر واقعی را به مردم دیکته کنیم ؛ زیرا یکی از ویژگی های گام دوم انقلاب شفاف سازی...

16 خرداد 1401

برند گردشگری شهری کرمانشاه؛ نودشه

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه معرفی شهر نودشه را به عنوان برند گردشگری شهری استان وعده داد.

13 خرداد 1401

سیاه چاله ها و اژدهایان (قسمت پنجم): اژدهایان

نه، من نمی خواهم در دنیایی بدون اژدهایان زندگی کنم، همان طور که نمی خواهم در دنیایی بدون جادو زندگی کنم، چون چنین دنیایی فاقد رمز و راز و در نتیجه، دنیایی فاقد ایمان است.رودهای نقره، دومین جلد از سه گانه آیس ویند دیل؛ اثر آر.ای. سالواتورهفلس هایی چون...

10 خرداد 1401

تاکید وزیر گردشگری بر رعایت پروتکل های بهداشتی در سفرهای نوروزی

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حاشیه مراسم افتتاح پروژه های گردشگری استان تهران بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی در سفرهای نوروزی تاکید نمود.

6 خرداد 1401

بازی و قدم زدن با چیتاها در آفریقا

بازی کردن با یک چیتا در آفریقا طی سافاری یکی از منحصر به فردترین کارهایی است که در طول سفرهایم به دور دنیا نموده اماز زمان جوانی احساس پیوستگی خاصی با این حیوان باشکوه داشتم. آنقدر این ارتباط غیرعادی پررنگ بود که بد نیست بدانید از کودکی یکی از سریع ترین...

3 خرداد 1401

سفر ایرانی ها در جستجوی دریافت واکسن کرونا درست یا غلط؟

سفر ایرانی ها در جستجوی دریافت واکسن کرونا درست یا غلط؟در ماه های اخیر گزارش ها از هجوم ایرانیان به مرز و پروازها برای دریافت واکسن کرونا به ارمنستان حکایت دارد، زیرا آن ها امید خود را ازدست داده اند که دولت در ایران برای تزریق واکسن کرونا به سرعت اقدام...

22 اردیبهشت 1401

داریوش کبیر؛ قدرتمندترین امپراتور هخامنشی

داریوش یکم، معمار بنای امپراتوری مقتدر هخامنشی، بزرگترین و باهوش ترین پادشاه این سلسله بود و اقدامات زیادی برای ایران انجام داد.

18 اردیبهشت 1401

بازسازی خانه: بازسازی آثار تاریخی خسارت دیده از زلزله کرمانشاه شروع شد

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از شروع کار بازسازی دو بنای تاریخی خسارت دیده از زلزله در شهرستان دالاهو اطلاع داد.

16 اردیبهشت 1401

تور ارزان روسیه: طرح های ایستگاه های اتوبوس روسیه در جهان اول شدند

ایستگاه های اتوبوس روسیهکریستوفر هرویگ نام عکاسی کانادایی است که به روسیه سفر نموده است، سفر او صرفا یک سفر گردشگری خالی نبود، او این کار مسافرت را انجام داد تا بتواند از پدیده هایی که در این کشور اتفاق می افتد، عکس بگیرد و یکی از این پدیده ها ایستگاه...

11 اردیبهشت 1401

تور آلمان: راهنمای خرید در مونیخ، آلمان

برندهای بین المللی و برترین طراحان مد در کنار برترین فروشگاه های سوغات، پوشاک و لوازم منزل در گوشه و کنار شهر زیبای مونیخ منتظر قدم های خریداران است.

9 اردیبهشت 1401

25 هزار نیروی سرایدار در کشور جذب می شوند

تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه طرح جذب 25 هزار نیروی سرایدار ارائه شده است گفت این افراد پس از اخذ مجوزهای قانونی سال آینده جذب خواهند شد.

4 اردیبهشت 1401

تور ارمنستان: افزایش تعداد پروازهای ارمنستان به 11 پرواز در هفته

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از افزایش پروازهای ایران به ارمنستان تا 11 پرواز در هفته اطلاع داد.

3 اردیبهشت 1401

آپارتمانی در تهران که به یک موزه کوچک خانگی یا گالری موزه تبدیل شده است

خبرگزاری مهر/ این خبر پیرامون آپارتمانی در تهران که به یک موزه کوچک خانگی یا گالری موزه تبدیل شده است، برای شما نوشته شد.

1 اردیبهشت 1401

تور ارزان دبی: پروازهای تهران دبی شرکت هواپبمایی فلای دبی از 18 آبان از سرگرفته می گردد

شرکت هواپیمایی فلای دبی در اطلاعیه از برقراری مجدد پروازهای تهران - دبی از هشتم نوامبر اطلاع داد. جدول زمان بندی پروازها نیز منتشر شده است.

30 فروردین 1401

روزنامه جمهوری اسلامی: سفر رئیسی به مسکو زود بود، افراد نباید به محض رسیدن به قدرت، به فکر سفر بیفتند

روزنامه جمهوری اسلامی با اشاره به لزوم تدوین منشور سفرخارجی مسئولان نوشت:اولین اصلی که باید در سفرهای خارجی مسئولین رعایت گردد، اینست که واقعاً به سفر احتیاج باشد. به عبارت روشن تر، سفر برای سفر صورت نگیرد بلکه برای محقق ساختن هدف مشخصی انجام گردد.

28 فروردین 1401

تعطیلی 3 روزه کاخ موزه چهلستون

کاخ موزه چهلستون اصفهان به منظور انجام عملیات سمپاشی به مدت سه روز تعطیل است.

26 فروردین 1401
تعداد: (452)