مقالات گردشگری

ذائقه گردشگری ایران را تغییر می دهیم، استفاده از ظرفیت میراث فرهنگی استانهای کم برخوردار

معاون رئیس جمهور در بازدید از غرفه خبرنگاران در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها با اشاره به استفاده از ظرفیت های میراث فرهنگی استانهای دور و کم برخوردار گفت: ذائقه مسیرهای گردشگری ایران را باید تغییر دهیم.

4 اسفند 1398

امنیت ایران فرصتی بی بدیل برای توسعه گردشگری است

به گزارش خبرنگاران، فریدون الهیاری شامگاه یک شنبه در مراسم ویژه روز جهانی جهانگردی در اصفهان گفت: آنچه مسلم است در فرهنگ و معارف دینی ما گردشگری صندلی مهمی در رشد و اعتلای انسان دارد.

2 اسفند 1398

هزینه مسافرت 10 روزه خانواده ایرانی 6 برابر یک خانواده آلمانی

خبرنگاران: عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: برای یک سفر 10 روزه، یک خانواده 4 نفره باید به اندازه 2 ماه حقوق شان را صرف این سفر نمایند ولی در کشورهای توسعه یافته مثل آلمان با یک سوم درآمد ماهیانه خود این سفر را انجام می دهند.

30 بهمن 1398

برگزاری شورای عالی میراث فرهنگی، قاچاق سوخت با اتوبوس گردشگری

به گزارش خبرنگاران، در این هفته، خبر رسید که مدیر داخلی مجموعه جهانی پاسارگاد گفت: با ایجاد گیت ورودی و کنترل بلیت در مجموعه پاسارگاد، دیگر به هیچ خودرویی اجازه پارک تا فاصله 250 متری از آرامگاه کوروش داده نمی گردد.

29 بهمن 1398

شرکت تعاونی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری اردبیل راه اندازی می گردد

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: با هدف افزایش همکاری و ارائه راه چاره و پیشنهاداتی در راستای برطرف مسائل آژانس های مساافرتی، شرکت تعاونی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری اردبیل راه اندازی می گردد.

28 بهمن 1398

اهمیت نقش ایران به عنوان کشور با ثبات منطقه برای احیای جاده ابریشم

خبرنگاران: رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به عنوان مهمترین کشور منطقه اهمیت فوق العاده ای دارد، گفت: تجدید حیات جاده ابریشم حکایت از ریشه دار بودن روابط کشورهای این حوزه به ویژه ایران و چین دارد

28 بهمن 1398

راهنمای مدیریت سفر با هدف عکاسی

امروزه تصور اینکه یک توریست بدون دوربین قصد سفر کند سخت است. Canon، Nicon و Olympus مدتهای طولانی به اندازه لباس شنا و جعبه یاری های اولیه جزء لوازم ضروری چمدان بوده اند. بیشتر مواقع مردمی که برنامه ای برای سفر دارند، نه تنها قصد دارند دیگر شهرها و کشورها را ببینند...

25 بهمن 1398

سفر نواده معمار ایتالیایی به تهران برای حفظ ویلای نمازی؟!

متیو لیچیترا، نوه دختری جو پونتی، معمار ویلای نمازی در ایمیلی به کمیته مردم نهاد پیگیری حفاظت از خانه های تاریخی تهران، خواهان یاری برای حفاظت از میراث پدربزرگ خود شد.

24 بهمن 1398

پنتاگون پرواز بمب افکن بی 52 بر فراز دریای جنوبی چین را تایید کرد

پنتاگون اعلام نمود: یک فروند بمب افکن راهبردی بی 52 اخیرا در نزدیکی جزایر مصنوعی چین در دریای جنوبی چین پرواز نموده است.

22 بهمن 1398

بهترین هتل های آنتالیا

آنتالیا ترکیه در طول دهه گذشته به یکی از مهم ترین مراکز گردشگری در سطح دنیا تبدیل شده است و گردشگران زیادی از نقاط مختلف دنیا برای تفریح و گذراندن تعطیلات با تور آنتالیا سفر می نمایند و از هتل های آنتالیا استفاده می نمایند.

20 بهمن 1398

اشعه یکی از پر کاربردترین شیوه های درمانی برای نابودی تومور های سرطانی است

عضو انجمن فیزیک پزشکی ایران، گفت: اشعه، یکی از پر کاربردترین شیوه های درمانی برای از بین بردن تومور های سرطانی است.

18 بهمن 1398

هیچ بودجه ای برای جبران خسارت سیل به آثار تاریخی ابلاغ نشده است

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: تا امروز هیچ اعتباری جهت خسارات سیل به آثار تاریخی، ابلاغ نشده است.

17 بهمن 1398

ایران، غایب نمایشگاه های گردشگری در هند

نمایشگاه های گردشگری در هند در حالی برگزار می شوند که ایران غایب این میدان به حساب می آید.

17 بهمن 1398

فرکی: شهر خودرو سختکوش و قابل احترام است، پیکان به حقش نرسیده است

سرمربی تیم فوتبال پیکان گفت: بازی فردا با تیمی است که هماهنگ است و صدرنشین نیز بوده و شهر خودرو تیم قابل ستایشی است.

17 بهمن 1398

زیباترین ارتفاعات زمستانی اروپا کدامند؟

با ورود به فصل زمستان خیلی از شما ممکن است به فکر گذراندن تعطیلات زمستانی باشید. گذراندن تعطیلات در یکی از ارتفاعات جذاب و زیبا، کوهنوردی و اسکی می تواند خستگی را از بدن شما به در کند. به غیر از این سپری کردن تعطیلات در ارتفاعات کوهستانی اروپا می تواند...

15 بهمن 1398

اسکله های گردشگری قشم تعطیل شدند

براساس خبرهای بدست آمده، تعطیلی اسکله های گردشگری قشم به خاطر افزایش سرعت لحظه ای باد و مواج شدن دریا صورت گرفت.

15 بهمن 1398

تالاب زریوار؛ سفری ارزان به انتهای طبیعت

تالاب آب شیرین زریوار در فاصله 3 کیلومتری غرب شهر مریوان، در استان کردستان از مکان های دیدنی و گردشگری این استان است.

15 بهمن 1398

10 خودروی برتر تاریخ به انتخاب دیلی تلگراف

اگر بخواهیم مواردی مثل آمار فروش، رضا یتمندی مصرف کنندگان، مصرف سوخت، آلایندگی و مواردی از این دست را در نظر بگیریم، شاید راحت تر بتوانیم به جمع بندی مشخصی برای قضاوت در مورد بهترین خودرو های تاریخ برسیم.

14 بهمن 1398

فرانسه و آمریکا اتباعشان را از ووهان چین خارج می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، کنسولگری فرانسه امروز شنبه خاطرنشان کرد که پاریس در صدد است تا ده ها نفر از اتباع خود را از ووهان (Wuhan) واقع در چین خارج کند.

14 بهمن 1398

موسوی اظهار داشت: سفر ظریف به نیویورک در صورت صدور ویزا

سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به دعوت به عمل آمده از وزیر خارجه ایران برای شرکت در نشست فوق العاده ای به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد تأسیس سازمان ملل، گفت که در صورتی ویزا صادر گردد، ظریف به نیویورک خواهد رفت.

13 بهمن 1398
تعداد: (173)