فرهنگ و هنر

ذائقه گردشگری ایران را تغییر می دهیم، استفاده از ظرفیت میراث فرهنگی استانهای کم برخوردار

معاون رئیس جمهور در بازدید از غرفه خبرنگاران در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها با اشاره به استفاده از ظرفیت های میراث فرهنگی استانهای دور و کم برخوردار گفت: ذائقه مسیرهای گردشگری ایران را باید تغییر دهیم.

4 اسفند 1398

برگزاری شورای عالی میراث فرهنگی، قاچاق سوخت با اتوبوس گردشگری

به گزارش خبرنگاران، در این هفته، خبر رسید که مدیر داخلی مجموعه جهانی پاسارگاد گفت: با ایجاد گیت ورودی و کنترل بلیت در مجموعه پاسارگاد، دیگر به هیچ خودرویی اجازه پارک تا فاصله 250 متری از آرامگاه کوروش داده نمی گردد.

29 بهمن 1398

شرکت تعاونی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری اردبیل راه اندازی می گردد

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: با هدف افزایش همکاری و ارائه راه چاره و پیشنهاداتی در راستای برطرف مسائل آژانس های مساافرتی، شرکت تعاونی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری اردبیل راه اندازی می گردد.

28 بهمن 1398

سفر نواده معمار ایتالیایی به تهران برای حفظ ویلای نمازی؟!

متیو لیچیترا، نوه دختری جو پونتی، معمار ویلای نمازی در ایمیلی به کمیته مردم نهاد پیگیری حفاظت از خانه های تاریخی تهران، خواهان یاری برای حفاظت از میراث پدربزرگ خود شد.

24 بهمن 1398

دکوراسیون داخلی کافی شاپ

همه ما در طول عمر خود به کافی شاپ رفته و از گذراندن وقت با دوستان و آشنایان لذت میبریم. کافی شاپ هایی که اخیراً ساخته می شوند از دکوراسیون داخلی بی نظیر و متفاوت برخوردارند زیرا هر طراح داخلی ایده های متفاوتی در ذهن دارد و طبق سلیقه و بودجه صاحب کافی شاپ...

23 بهمن 1398

فیلم ، ژالانه؛ گردنه مرگ کولبران

سالیان طولانی ست که به دلیل پیشرفت تکنولوژی همه کارها با ماشین انجام می گردد، اما هنوز در نقاطی از کشور مانند کردستان و در نزدیکی مرزها افرادی هستند که کولبری می نمایند. آنها به دلیل مسائل معیشتی در گردنه های صعب العبور مانند ژالانه برای دریافت دستمزدی...

21 بهمن 1398

نتیجه یک تحقیق درباره سهم ماشین سواریِ تفریحی در آلوده کردن هوا

نتایج یک مطالعه جدید نشان داد برخلاف تصور عامه، استفاده از خودروی شخصی برای رفتن به خرید و انجام امور تفریحی بیش از رفت وآمد به محل کار با وسیله نقلیه شخصی منجر به آلودگی هوا می گردد.

21 بهمن 1398

هیچ بودجه ای برای جبران خسارت سیل به آثار تاریخی ابلاغ نشده است

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: تا امروز هیچ اعتباری جهت خسارات سیل به آثار تاریخی، ابلاغ نشده است.

17 بهمن 1398

ایران، غایب نمایشگاه های گردشگری در هند

نمایشگاه های گردشگری در هند در حالی برگزار می شوند که ایران غایب این میدان به حساب می آید.

17 بهمن 1398

زیباترین ارتفاعات زمستانی اروپا کدامند؟

با ورود به فصل زمستان خیلی از شما ممکن است به فکر گذراندن تعطیلات زمستانی باشید. گذراندن تعطیلات در یکی از ارتفاعات جذاب و زیبا، کوهنوردی و اسکی می تواند خستگی را از بدن شما به در کند. به غیر از این سپری کردن تعطیلات در ارتفاعات کوهستانی اروپا می تواند...

15 بهمن 1398

تالاب زریوار؛ سفری ارزان به انتهای طبیعت

تالاب آب شیرین زریوار در فاصله 3 کیلومتری غرب شهر مریوان، در استان کردستان از مکان های دیدنی و گردشگری این استان است.

15 بهمن 1398

سقف اتاق های خانه تاریخی مقدم در کاشان برای سومین بار فرو ریخت

سقف اتاق های خانه ثبتی و تاریخی مقدم به دلیل بی توجهی ها به قوانین میراث فرهنگی و انجام فعالیت های عمرانی در احداث پارکینگ تجاری چارسو توسط شهرداری کاشان، فرو ریخت.

12 بهمن 1398

دوتار از قدیمی ترین، رایج ترین و محبوب ترین ابزار موسیقی در ایران است، صیانت از میراث فرهنگی ناملموس وظیفه ملی است

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ثبت جهانی مهارت های سنتی ساختن و نواختن دوتار را یک پیروزی مهم در حوزه میراث فرهنگی ناملموس ذکر کرد و از تمام دست اندرکاران تهیه این پرونده تشکر و قدردانی کرد.

7 بهمن 1398

راهنمای خرید کردن در دبی

بسیاری از افرادی که به دبی می فرایند احتیاج به راهنمای خرید کردن در دبی دارند، چرا که دبی مراکز خرید بسیاری دارد و هر یک از این مراکز خرید، اجناسی دارند که قیمت های آنها با یکدیگر متفاوت است. اگر شما هزینه کمی را برای خرید کردن در دبی می خواهید پرداخت کنید...

7 بهمن 1398

فرانک میلر: مد مکس: جاده خشم دنباله دار می گردد

کارگردان مد مکس تایید کرد که قسمت بعدی این فیلم ساخته می گردد و وی اکنون در حال پیش بردن مراحل آماده سازی این فیلم است.

4 بهمن 1398

محبوب ترین بارگذاری های پلی استور گوگل در 2019

گوگل مطابق روال همیشگی خود در هفته های پایانی سال 2019 فهرستی از برترین بارگذاری های فروشگاه پلی استور را اظهار داشت.

30 دی 1398

موردانتظارترین بازی های ویدئویی سال 2020

خبرنگاران: حتی با ردیف طولانی از بازی هایی که سال جاری در صف انتشار قرار دارند، انتها نمایشگاه اکسپو E3 نشانگر این بود که تا مدتی دیگر از هیچ محصول قابل توجهی رونمایی نخواهد شد و بدین ترتیب تغییری در صف عنوان هایی که قرار است سال 2020 منتشر شوند ایجاد نخواهد...

27 دی 1398

تحول اقتصادی یزد با استفاده از ظرفیت های هر منطقه

نماینده بزرگترین حوزه انتخابی کشور به سرمایه گذاری روی ظرفیت های هر منطقه برای ایجاد تحول اقتصادی در استان یزد تاکید کرد.

26 دی 1398

نخستین شماره فصلنامه حیات معنوی منتشر شد

نخستین شماره فصلنامه حیات معنوی در پاییز 98 منتشر شد.

25 دی 1398

اروپایی ها در زمستان به کجا سفر می نمایند؟

اروپا از زیبایی های بسیاری برخوردار بوده و گردشگران زیادی از سراسر دنیا به قاره اروپا سفر می نمایند. این قاره سواحل زیبا، معماری های باشکوه و قدیمی و مردمی مهربان دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا با بعضی از تصاویر جاذبه های گردشگری قاره اروپا در فصل...

24 دی 1398
تعداد: (107)