اسکی باز حادثه دیده بدنبال دیه، دادگاه حکم داد، شرکت توسعه و تجهیز پرداخت نکرد

به گزارش ایران عکس، شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی با اینکه بر اساس حکم دادگاه در ماجرای ضایعه نخاعی یک اسکی باز در پیست شمشک تا درصدی معین مقصر شناخته شده اما هنوز دیه پرداخت نکرده است.

اسکی باز حادثه دیده بدنبال دیه، دادگاه حکم داد، شرکت توسعه و تجهیز پرداخت نکرد

به گزارش خبرنگاران، محمدحسین کیاشمشکی سال 1392حین اسکی در پیست شمشک دچار ضایعه نخاعی شد. پس از این اتفاق کیاشمشکی از شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی که متولی پیست شمشک است، شکایت کرد و پس از بررسی ماجرا، حکم قطعی این پرونده در سال 1397 صادر و بر اساس آن پیست حدود 55 درصد مقصر شناخته شد. (تصویر این حکم قطعی نزد خبرنگاران محفوظ است.)

پس از اعلام حکم، از طرف شرکت توسعه، تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی درخواست تجدید نظر می کند اما در دی ماه 1398 این درخواست رد و حکم نهایی بار دیگر تایید می شود تا تکلیف این پرونده پس از چندین سال مشخص شود.(حکم تجدید نظر نیز نزد خبرنگاران محفوظ است.)

نکته قابل توجه این است که شرکت توسعه، تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی هنوز حکم را اجرایی نکرده و دیه این اسکی باز را نداده است. در حالی که مطابق با حکم قطعی مقصر شناخته شده و باید نسبت به اجرای حکم دستگاه قضایی اقدام لازم را انجام دهد و از تعلل خودداری کند. چرا که تعلل در این زمینه شائبه بی توجهی به قانون را ایجاد می کند.

محمدحسین کیاشمشکی شاکی پرونده در این مورد به خبرنگاران گفت: وقتی این رخ داد، پدرم تقریبا نزدیک به 200 میلیون تومان هزینه کرد و بدهکاری زیادی بالا آمد به گونه ای که هنوز هم به خیلی ها بدهکاریم و اگر دیه ام را بدهند، 100 درصد بدهکاری هایم را پرداخت می کنم.

او اضافه نمود: در 22 سالگی این اتفاق برایم افتاد، سلامتی و کارم را از دست دادم و بعد از آن هم پدرم فدت شد و شرایطم خیلی سخت شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1416

به "اسکی باز حادثه دیده بدنبال دیه، دادگاه حکم داد، شرکت توسعه و تجهیز پرداخت نکرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسکی باز حادثه دیده بدنبال دیه، دادگاه حکم داد، شرکت توسعه و تجهیز پرداخت نکرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید